اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ورود سامانه بارشی سرد از فردا به قزوین

ورود سامانه بارشی سرد از فردا به قزوین

کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: از فردا بعدازظهر سامانه بارشی سردی وارد استان می‌شود که بارش باران، وزش باد و کاهش دما را به همراه دارد.

ندا مشاطان کارشناس هواشناسی گفت: از بعدازظهر فردا با ورود سامانه بارشی به تدریج افزایش ابر و از اوایل شب فردا تا پایان هفته به طور متناوب استان تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد که در برخی ساعات شاهد بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد‌های شمالی خواهیم بود.

مشاطان با اشاره به اینکه پدیده غالب برای روز‌های سه شنبه و چهارشنبه، وزش باد‌های نسبتا شدید شمالی خواهد بود پیش بینی کرد: دمای هوای استان به طور محسوس ۸ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد.

به گفته‌ی کارشناس هواشناسی، در این مدت در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش‌ها به صورت برف است و با وزش باد احتمال پدیده کولاک نیز وجود دارد.

مشاطان با اشاره به اینکه تا ظهر فردا آسمان استان صاف و جوی نسبتا پایدار بر منطقه حاکم است، افزود: برای امروز پدیده غالب وزش باد‌های شمالی در سطح استان است.

او در ادامه گفت: دیشب مردم شهرآوج دمای منفی یک درجه را تجربه کردند و ظهر دیروز در گرمترین ساعات بیشترین دما با ۲۰ درجه بالای صفر در بویین زهرا گزارش شده است.

به گفته کارشناس هواشناسی، در این مدت دمای هوای شهر قزوین ۳ تا ۱۸ درجه ثبت شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی