اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

آیت‌الله مکارم شیرازی: مردم در شب نیمه شعبان دست به دعا بردارند

آیت‌الله مکارم شیرازی: مردم در شب نیمه شعبان دست به دعا بردارند

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت:‌ سزاوار است در شب نیمه شعبان همۀ مردم در خانه‌های خود دست به دعا بردارند و خدا را به حضرت ولی‌عصر(عج) و اجداد طاهرینش قسم دهند و سلامتی هر چه زودتر بیماران و پایان بیماری کرونا، این بلای همه‌جاگیر را از او بخواهند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در سخنانی به مناسبت نیمه شعبان با تبریک در پیش بودن ایام فرخنده میلاد مبارک حضرت ولی‌عصر (ارواحنا فداه) به عموم مردم، بیان کرد: مردم دست به دعا بردارند و مطمئن باشند این دعاها به هدف اجابت نزدیک است.

وی ضمن توصیه مجدد عموم مردم به رعایت توصیه‌های بهداشتی، بار دیگر از تلاش‌های کادر درمانی، پزشکان و پرستاران در مقابله با بیماری کرونا و نجات مبتلایان تقدیر کرد و افزود: بهترین سپاسگزاری از کادر پزشکی و درمانی عمل به توصیه‌های آنان است.

وی ادامه داد: مردم عزیز ما همچنان که تاکنون توصیه‌های مسئولان بهداشتی و کادر درمانی را رعایت کرده‌اند، از این به بعد نیز به این توصیه‌ها عمل کنند و حتی‌الامکان از خانه‌های خود جز به هنگام ضرورت خارج نشوند.

این مرجع تقلید همچنین تلاش‌های خالصانه گروه‌های جهادی مرکب از طلاب و روحانیان جوان، دانشجویان و بسیجیان در همکاری با کادر پزشکی را ستایش کرد.

خاطرنشان می‌شود معظم له هدایایی را به گروه‌های جهادی مقابله با بیماری کرونا و همچنین خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این راه ازدست‌داده‌اند، تقدیم نمود.

توصیه آیت‌الله علوی برای توسل به حضرت علی‌اکبر(ع) به‌منظور رفع کرونا

آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پاسخ به تعدادی از مجموعه‌های مردمی برای شیوه توسل در روز ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) برای رهایی از کرونا، توصیه‌هایی را مطرح کرد.

در سوال برخی از مجموعه‌های مردمی درباره راه‌های گرامیداشت روز ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) به‌منظور رهایی از کرونا آمده است: احتراما در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌های محترم نگرانی و تشویش فکری دارند، برخی از مجموعه‌های مردمی و نیز علاقه‌مندان به ساحت مقدس حضرات معصومین علیهم‌السلام در نظر دارند در روز یازدهم شعبان المعظم، مصادف با زادروز ولادت حضرت علی‌اکبر که روز جوان نیز نامیده شده، با تمسک به قرآن کریم، خداوند متعال را به مقام و جایگاه حضرت علی‌اکبر قسم دهند تا به‌زودی شر این ویروس از جوامع بشری کوتاه شود و بیماران شفای عاجل پیدا کنند.

سوال ادامه یافته است: در این راستا بنا است موارد فوق به‌صورت عمومی اعلام شود؛ قرائت عمومی یک سوره از سوره‌های مبارکه قرآن کریم و هدیه به حضرت علی‌اکبر، قرائت یک سوره توسط جوانان به نیت سلامتی والدین و قرائت یک سوره توسط والدین برای سلامت و عاقبت بخیری جوانان، لذا تقاضا داریم نظر مبارک حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در این خصوص را اعلام فرموده و معظم له در خصوص قرائت کدام سوره از سوره‌های مبارکه قرآن کریم در محورهای سه‌گانه فوق ، ما را راهنمایی فرمایند.

این مرجع تقلید نیز بر اساس تقاضای مذکور رهنمودهایی ارائه کرد: قرائت عمومی سوره مبارکه صف و هدیه به ساحت مقدس حضرت علی‌اکبر(ع) ؛ قرائت سوره مبارکه واقعه توسط جوانان عزیز به جهت سلامت و عافیت والدین محترم و همچنین رحمت و مغفرت واسعه برای والدین محترمی که از دار دنیا رفته‌اند و قرائت سوره مبارکه الرحمن توسط والدین گرامی به جهت عافیت و عاقبت بخیری جوانان عزیز./ ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی