اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

کرونا درامد اپ استور و گوگل پلی را افزایش داد

کرونا درامد اپ استور و گوگل پلی را افزایش داد

آمار‌های مختلف نشان می‌دهد که همزمان با عالم گیری جهانی COVID-۱۹ شاهد افزایش میزان استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه در سراسر جهان هستیم. میانگین زمان هفتگی استفاده از برنامه‌ها و بازی‌ها در اندروید حدود ۲۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در سراسر جهان رشد کرده است.

 به طور خاص، کاربران چینی روزانه ۵ ساعت با برنامه‌ها کار می‌کنند. کاربران آمریکایی، ایتالیایی و فرانسوی نیز در ساعت‌های هفتگی که در برنامه‌های غیر بازی صرف شده بودند، شاهد افزایش چشمگیر بودند.

مصرف کنندگان حدود ۳۱.۵ میلیارد برنامه را برای دوره ژانویه مارس در هر دو بازار با ۲۲.۵ میلیارد بار دریافت از گوگل پلی و ۹ میلیارد از اپ استور بارگیری کردند. کل پول صرف شده در هر دو سیستم عامل با ۱۵ میلیارد دلار برای سیستم عامل iOS و حدود ۸.۳ میلیارد دلار در بخش اندرویدی به ۲۳.۴ میلیارد دلار رسیده است.

برنامه‌های غیر بازی اکثریت بارگیری‌ها را به خود اختصاص می‌دهند، اما مصرف کنندگان هنوز نسبت به سایر دسته برنامه‌ها، مبلغ قابل توجهی بیشتر در معاملات ریزگرد‌ها در بازی‌ها اختصاص داده اند. کاربران چینی و آمریکایی مصرف کنندگان اصلی در iOS بودند در حالی که گوگل پلی استور، بیشترین درآمد را از کره جنوبی، ژاپن و ایالات متحده دریافت کرده است. هند و برزیل با انتشار حجم برنامه در گوگل پلی، دو بازار پیشرو بودند در حالی که چین و ایالات متحده در اپ استور پیشرو بودند./انتخاب

بیشتربخوانیم:خانه تکانی کرونایی در گوگل پلی و اپ استور

کپی