اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

پیشنهاد علیرضا داوودنژاد برای نجات صنعت سینما از ورشستگی

پیشنهاد علیرضا داوودنژاد برای نجات صنعت سینما از ورشستگی

در حالی که اکران فیلم های سینمایی از چهارم اسفند سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در کشور متوقف شده و همچنان نیز مشخص نیست که سالن ها از چه زمانی بازگشایی خواهند شد، علیرضا داوودنژاد برای روزها پیشنهادی مطرح کرده است.

کارگردان فیلمهایی چون «مصائب شیرین»، «نازنین» و «خانه عنکبوت» به بی‌بی‌سی گفته: «برای نجات صنعت سینما از ورشستگی در دوران کرونا باید ۱۰۰ فیلم جدید امسال را به جای سینما به صورت آنلاین نمایش داد».

علیرضا داوودنژاد در حالی این پیشنهاد را مطرح کرده که نمی توان با اطمینان از وجود زیرساختهای لازم برای اجرایی شدن این پیشنهاد از جمله دسترسی همه مردم به اینترنت و بویژه سرعت لازم اینترنت صحبت کرد.

البته کانون پرورش فکری در ایام عید برخی از فیلم های تولید این مرکز را به صورت آنلاین و به رایگان برای علاقه مندان به نمایش درآورده بود.

انفعال سازمان سینمایی نیز در این شرایط مزید بر علت شده است. تشکیل «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» از سوی سازمان سینمایی که مصوبات آن همچون «تعویق پرداخت اقساط اعضاء خانه سینما به مدت سه ماه و پرداخت وام قرض‌الحسنه به سینماهای بخش خصوصی به ازای هر پرده، ۱۰ میلیون تومان» بوده نیز چنان کم اثر و کمتر از حد انتظار ارزیابی شده اند که هیچ واکنش مثبتی از سوی سینماداران و اهالی سینما در پی نداشته است./بانی فیلم

اخبار کرونا را اینجا بخوانید

کپی