اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

شمار مبتلایان به کرونا از یک میلیون نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کرونا از یک میلیون نفر فراتر رفت

شمار قربانیان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در کشورهای مختلف جهان از ۵۰ هزار نفر فراتر رفت. تاکنون بیش از یک میلیون نفر نیز در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند. از این تعداد حال بیش از ۲۱۰ هزار بهبود یافته است. تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از «افزایش استثنایی» آمار مبتلایان ابراز نگرانی کرده است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون جان ۵۶۲۰ نفر را گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور نیز به ۲۳۵۷۴۷ نفر رسیده است. شمار جان باختگان در ایتالیا تاکنون ۱۳۹۱۵ نفر است. این در حالی است که ۱۱۵۲۴۲ نفر در این کشور اروپایی به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. بیماری «کووید ۱۹» در اسپانیا تاکنون جان ۱۰۰۹۶ نفر را گرفته است. تعداد مبتلایان به این بیماری در اسپانیا ۱۱۰۲۳۸ نفر است. شمار قربانیان در چین طبق آمار رسمی ۳۳۱۸ نفر و تعداد مبتلایان در این کشور ۸۱۵۸۹ نفر است. ویروس جدید کرونا در آلمان جان ۱۰۷۴ نفر را گرفته است. ۸۴۲۶۴ نفر نیز در این کشور اروپایی به این ویروس مبتلا شده اند. شمار قربانیان در فرانسه به ۴۵۰۳ نفر رسیده است. این در حالی است که ۵۹۱۰۵ نفر نیز در این کشور به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. بنا به آمار رسمی در ایران تاکنون ۳۱۶۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. ۵۰۴۶۸ نفر نیز در ایران به این ویروس مبتلا شده اند. تعداد جان باختگان در بریتانیا ۲۹۲۱ نفر اعلام شده است. شمار مبتلایان در این کشور نیز به ۳۳۷۱۸ نفر رسیده است.

در حالیکه حدود چهار ماه از اعلام رسمی شیوع ویروس جدید کرونا می‌گذرد، شمار افراد مبتلا به این ویروس در سراسر جهان از یک میلیون نفر فراتر رفت.

چین نخستین مورد ابتلا را در دسامبر گذشته گزارش کرد. گرچه شیوع ویروس کرونا هم اکنون در چین و استان هوبئی فروکش کرده است اما کانون جدید شیوع این ویروس به اروپا و آمریکا منتقل شده است.

قوانین منع آمد و شد در مدینه و مکه به‌طور نامحدود اجرا می‌شود

وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قوانین منع تردد را به‌طور نامحدود و ۲۴ ساعته در دو شهر مذهبی مکه و مدینه اجرایی می‌کند.

طبق آمار رسمی روز سه‌شنبه در شهرهای مکه و مدینه در مجموع ۱۳۳ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده است.

تاکنون در مجموع هزار و ۸۸۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در عربستان گزارش شده است که ۲۱ نفر از آن‌ها نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر پروازهای بین‌المللی در عربستان لغو شده است و مراسم حج عمره نیز به حالت تعلیق درآمده است.

ورود و خروج به ریاض، مکه، مدینه و جده محدود است. پیش از این برخی از شهرهای اطراف مکه و مدینه نیز به‌طور کامل قرنطینه شده بودند.

---

استفاده از ماسک در اتریش اجباری می‌شود

دولت اتریش همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا استفاده از ماسک را در فروشگاه‌ها و اماکن عمومی اجباری می‌کند. شهروندان اتریش از روز دوشنبه آینده موظف هستند در اماکن عمومی و فروشگاه‌ها دهان و بینی خود را بپوشانند. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در این مورد گفت: «هر چند این در رسم و رسوم ما نیست اما برای محافظت از دیگران باید این کار را انجام دهیم.»

استفاده از ماسک تا چند هفته پیش در کشورهای اروپایی مرسوم نبود اما این روزها با اجرای قرنطینه در بسیاری از کشورهای این قاره استفاده از ماسک هم برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» رایج شده است.

کره شمالی: مورد ابتلا به کرونا نداریم

کره شمالی روز پنجشنبه تاکید کرد که موردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت نرسیده است. هر چند کره شمالی یکی از منزوی ترین کشورهای جهان محسوب می شود اما بسیاری از کشورها به ادعای عدم شیوع بیماری «کووید ۱۹» در این کشور مشکوک هستند. کره شمالی در همسایگی دو کشور چین و کره جنوبی قرار دارد که شاهد شیوع گسترده نوع جدید ویروس کرونا بودند.

کارشناسان هشدار می دهند که شیوع بیماری «کووید ۱۹» در کره شمالی به دلیل ضعف نظام درمانی این کشور می تواند تبعات زیادی داشته باشد./ یورونیوز

 

 

 

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی