اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

ابتلای نخستین ورزشکار عراقی به کرونا

ابتلای نخستین ورزشکار عراقی به کرونا

سرمربی تیم «شباب» (جوانان) از تیمهای باشگاهی لیگ برتر فوتبال عراق به ویروس کرونا مبتلا شد تا نخستین ورزشکار عراقی باشد که در این کشور به کرونا مبتلا می شود.


منابع خبری عراق امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که «احمد فعل» سرمربی تیم باشگاه شباب به ویروس کرونا مبتلا شده و در حال حاضر در یکی از بیمارستانهای بغداد در قرنطینه به سر می برد.
طبق گزارشهایی که در رسانهها و شبکههای اجتماعی عراق منتشر شده، «احمد فعل» به دنبال مشارکت در یک مجلس ترحیم در حومه بغداد، اوائل هفته جاری به این ویروس مبتلا شده است.
بر اساس آمارهای منتشره، ابتلا به ویروس کرونا در روزهای گذشته در عراق رو به فزونی نهاده به نحوی که بر اساس آخرین گزارشها (دیروز چهارشنبه) تعداد مبتلایان به کرونا ۷۲۸ نفر و متوفیان ناشی از این ویروس به ۵۲ تن رسیده است.
در روز گذشته ۳۴ مورد ابتلای جدید به این ویروس در عراق شناسایی شده و امروز نیز تاکنون دو مورد ابتلای جدید در اربیل و پنج مورد در کرکوک به ثبت رسیده است.
تاکنون تعدادی از مقامات و نمایندگان پارلمان عراق نیز به ویروس کرونا مبتلا شده اند که یکی از نمایندگان سابق پارلمان حاضر نشده است در قرنطیه قرار گیرد.
طبق گزارش های رسانه ای در عراق «علی محسن العلاق» رییس بانک مرکزی عراق و تعدادی از اعضای خانواده اش نیز به ویروس کرونا در منطقه امنیتی سبز مبتلا شده اند.

همچنین چند روز پیش وزارت بازرگانی عراق از ابتلای یکی از معاونان این وزارت به ویروس کرونا خبر داد.
وزیر بهداشت عراق پیشتر اعلام کرده بود که احتمالا بیماری کرونا تا ماه ژوئن آینده (اواسط خردادماه) در عراق پایان یابد./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید


 

کپی