اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

گالری گلستان مسابقه نقاشی برای کودکان زیر 10 سال برگزار می‌کند

نقاشی‌های کرونایی بچه‌ها را ببینید

نقاشی‌های کرونایی بچه‌ها را ببینید

نقاشی‌های کودکان زیر 10 سال از روزهای قرنطینه را ببینید. این نقاشی‌ها به گالری گلستان ارسال شده‌اند.

گالری گلستان چند روز پیش ایده برگزاری مسابقه نقاشی کودکان در قرنطینه را مطرح کرد و پیش از آنکه فکرش را کنند، تعداد زیادی از آثار کودکانه برایشان ارسال شد. لیلی گلستان می‌گوید: «با توجه به اینکه تنها ۲ روز از اعلام این فراخوان گذشته است از نقاط مختلف جهان همچون آمریکا، فرانسه، آلمان، هند و کشورمان تعداد زیادی اثر برای من ارسال شده است که بسیار شگفت‌زده شدم. به نحوی که فکر می‌کردم روزانه حدود ۲۰ اثر به دستم می‌رسد و آنها را داوری می‌کنم ولی با این شرایط باید به دنبال تشکیل تیم داوری باشیم.»

به گفته گلستان، کیفیت آثار رسیده بسیار بالاست و انتخاب 48 اثر برای رسیدن به مرحله نهایی داوری کار بسیار سختی بود.

---

اما داستان از کجا شروع شد؟ «در این روزهایی که به دلیل تمهیدات پیشگیرانه ویروس کرونا در خانه نشستیم به این ایده رسیدم که بتوانم کودکان را در خانه سرگرم کنم و خودم نیز مشغول کاری باشم.» تا در نهایت به آنجا رسید که گالری گلستان مسابقه بزرگ نقاشی برای کودکان زیر ۱۰ سال را برگزار ‌کند. فرصت برای شرکت در این مسابقه همچنان باقیست و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ اردیبهشت به ایمیل گالری گلستان به نشانی info@golestangallery.com ارسال کنند. به برگزیدگان این مسابقه سه جایزه نقدی اهدا خواهد شد. برگزیده نخست سه میلیون تومان دریافت می‌کند و به برگزیده دوم و سوم به ترتیب ۲ و یک میلیون تومان هدیه خواهد شد.

توصیه به آدم‌بزرگ‌ها

لیلی گلستان در بخشی دیگر از گفت‌وگویش به خانواده‌ها توصیه کرد؛ در این ایام خانه را برای یکدیگر به محیطی امن تبدیل کنند و تلاش کنند با ایجاد آرامش خانه را برای یکدیگر جهنم نکنند. مسئولیت پدران و مادران در این روزها بیش از فرزندان است و آنها می‌توانند ارتباط خود را در این ایام مستحکم‌تر کنند.

توصیه به هنرمندان

گلستان همچنین به هنرمندان پیشنهاد کرد که این ایام را برای خلق آثار هنری از دست ندهند. موضوع کرونا می‌تواند ایده‌ای برای خلق آثاری باشد که پس از پایان این ایام بتواند نماینده روزهای قرنطینه باشد.

ایرنا

کپی