اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

درخواست کمک‌های ناخدای ناو هواپیمابر آمریکایی برای مبارزه با کرونا

درخواست کمک‌های ناخدای ناو هواپیمابر آمریکایی برای مبارزه با کرونا

ناخدای ناو هواپیمابر آمریکایی "تئودور روزولت" که به اقیانوس آرام اعزام شده است برای مقابله با شیوع کرونا در کشتی تحت فرمان او از وزارت دفاع آمریکا درخواست کمک کرد.

به گزارش نیویورک تایمز ، در حالی که به گفته مقامات نظامی ، دهها تن از ملوانان این ناو آمریکایی با 4 هزار خدمه به کرونا مبتلا شده اند ، کاپیتان "برت ای. کروزیر" ناخدای این کشتی در نامه ای چهار صفحه ای به وزارت دفاع آمریکا ضمن تشریح وضعیت اسفناک در میان نیروهای آمریکایی در این ناو هواپیمابر خاطرنشان کرده که نیروی دریایی آمریکا منابع لازم و مناسب برای مبارزه با کرونا از طریق خارج کردن ملوانان از کشتی را در اختیار او قرار نداده اند.

ناخدای آمریکایی نوشته است: ما در حال جنگ نیستیم و لازم نیست که نیروهای ما جان خود را از دست بدهند . ما در حال شکست خوردن در مراقبت از مورد اعتمادترین دارایی های خود یعنی ملوانان خود هستیم.

این ناو هواپیمابر آمریکایی در حال حاضر در "گوام" مستقر شده است. "توماس بی. مودلی" سرپرست وزارتخانه نیروی دریایی در گفتگو با سی ان ان گفته که نیروی دریایی در تلاش برای خارج کردن ملوانان است اما تعداد کافی تخت در گوام برای جا دادن به تمامی خدمه این ناو هواپیمابر وجود ندارد.

به نوشته نیویورک تایمز ، مشکل ایجاد شده در ناو هواپیمابر تئودور روزولت نشان دهنده یکی از معماهای دشوار پیش روی ارتش آمریکا است: مقامات ارشد نظامی در طول سالها همواره آمادگی برای جنگیدن را اولویت اصلی خود قرار داده اند اما اکنون در می یابند که حفظ این آمادگی در جریان شیوع یک بیماری می تواند سلامتی و حتی جان نظامیان را به خطر اندازد./ایرنا

بیشتر بخوانید: آمار تازه قربانیان کرونا در جهان 13 فروردین / هشدار درباره افزایش قربانیان کرونا در آمریکا و کمبود تجهیزات در فرانسه

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
کپی