اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

مادر، همسر و فرزند شهید آسمانی شد/پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید

مادر، همسر و فرزند شهید آسمانی شد/پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید

حاجیه‌خانم زهرا حمیدی، فرزند شهید حاج عباس حمیدی، همسر شهید حاج محمود تویسرکانی و مادر شهید محسن تویسرکانی دارفانی را وداع گفت

 «زهرا حمیدی» مادر شهید «محسن تویسرکانی»، همسر شهید «حاج محمود تویسرکانی» و فرزند شهید «حاج عباس حمیدی» پس از سال‌ها رنج دوری از خانواده به دیدار همسر، فرزند و پدر شهیدش شتافت.

شهید حاج عباس حمیدی‌ اردیبهشت ۱۳۶۱، در سید جابر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید حاج محمود تویسرکانی نیز یکم اردیبهشت‌ماه ۱۳۶۵، در فاو بر اثر اصابت ‌ترکش به فیض شهادت نائل آمد و شهید محسن تویسرکانی سیزدهم آبان‌ماه ۱۳۶۲ در سن ۱۵ سالگی، در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

خانم حمیدی در سال ۱۳۸۹ نشان ملی ایثار دریافت کرد.

«نشان ملی ایثار» بر اساس مصوب هیأت دولت به خانواده های معزز شهیدان توسط ریاست جمهور اهدا می‌شود.

پدر شهیدان جعفر و اکبر جهانی دعوت حق را لبیک گفت

«حاج محمود جهانی قزلجه میدان» پدر شهیدان والامقام «اکبر و جعفر جهانی قزلجه میدان» به لقاءالله پیوست.

حاج محمود جهانی قزلجه میدان پدر شهیدان والامقام اکبر و جعفر جهانی قزلجه میدان به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید جعفر جهانی متولد ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۴۴، در ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۳ عملیات بدر جزیره مجنون به فیض شهادت نائل شد و برادرش شهید اکبر جهانی متولد ۱۲ شهریور ۱۳۴۶ در عملیات والفجر۸ در ۲۶ بهمن ۱۳۶۴ در اروند رود به وی ملحق شد.

 

پیام تسلیت شهیدی به مناسبت درگذشت «حاجیه خانم حمیدی»

 نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم زهرا حمیدی» فرزند گرانقدر شهید والا مقام «حاج عباس حمیدی»، مادر گرامی شهید معزز «محسن تویسرکانی» و همسر شهید معظم «حاج محمود تویسرکانی» را تسلیت گفت.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در پیام تسلیت خود خطاب به خانواده شهیدان گرانقدر تویسرکانی آورده است:‌ صلابت و شکیبایی مادران و همسران شهدای معزز که فرزندان و همسران خویش را در راه رضای پروردگار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی همراهی نموده‌اند، در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان والا مقام نیست.

درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم زهرا حمیدی» فرزند گرانقدر شهید والا مقام «حاج عباس حمیدی»، مادر گرامی شهید معزز «محسن تویسرکانی» و همسر شهید معظم «حاج محمود تویسرکانی» را به شما خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمایم. از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم. امید آن که به فضل الهی قرین رحمت ربوبی گردند.

تصویب پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از اصلاح اساسنامه این صندوق در جلسه هیات وزیران و امکان پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا خبر داد.

رضا ریاحی با اشاره به برگزاری جلسه هیات وزیران در روز چهارشنبه ۱۳ فروردین‌ماه گفت: در این جلسه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری محترم برگزار شد، اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح شد.

وی ادامه داد: به موجب این اصلاحیه که در اساسنامه مذکور صورت پذیرفت، اعضای کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت با اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و افزودن یک تبصره مبنی برای بهره‌مندی خواهر و برادر شهدا از خدمات این صندوق موافقت کردند و این موضوع در جلسه روز چهارشنبه ۱۳ فروردین‌ماه هیات وزیران به تصویب رسید.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با اشاره به ماده یک اساسنامه این صندوق گفت: طبق این ماده صندوق اشتغال و کارآفرینی به منظور ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت‌های شغلی ایثارگران شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان آنان تشکیل و بر اساس مفاد اساسنامه فعالیت می‌کند که با افزودن یک تبصره جدید خواهر و برادر شهدا در اولویت بعدی برای استفاده از تسهیلات صندوق قرار می‌گیرند.

وی افزود: پیش از تشکیل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، به برادران و خواهران شهدا که دارای طرح کسب و کار و مجوز فعالیت مرتبط با آن از دستگاه‌های متولی امر بودند توسط اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد تسهیلاتی جهت اجرای طرح مربوطه و تأمین اشتغال پرداخت می‌شد اما پس از ایجاد صندوق، بر اساس اساسنامه مربوطه امکان ارائه این خدمت به این گروه از ایثارگران وجود نداشت.

ریاحی با اشاره به درخواست‌های مکرر واصله به اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران برای اصلاح اساسنامه صندوق گفت: این اصلاحیه پس از تصویب در هیات مدیره صندوق به هیات امنا ارائه شد و این هیات نیز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی تشکیل جلسه داد و این طرح مورد تأیید قرار گرفته و برای تصویب به هیات دولت ارسال شد.

طبق ماده ۳۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به ایجاد صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران است و اساسنامه این صندوق در سال ۱۳۹۴ به تصویب هیات وزیران رسیده است./ایرنا

کپی