اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

خسارت تکراری سیل در مراوه‌تپه

خسارت تکراری سیل در مراوه‌تپه

بارندگی شدید شب گذشته و وقوع سیل در محل زندگی عشایر مستقر در مراوه‌تپه علاوه بر قطع راه دسترسی روستاهای پالچیقلی گوگلان، آلتی آغاچ و آقلر این شهرستان و وارد آوردن خسارت به برخی خانه‌ها، موجب تلف شدن ۳۸۳ راس دام شد.

بارندگی‌ها همچنین موجب رانش زمین در روستای آق امام بخش گلیداغ و تخلیه ۲۵ خانه و تخریب چهار دهنه پل بین روستایی و بین محله‌ای در عرب‌قاری حاجی و گوندر و قطع برق ۴ روستای دیگر شد که گروه‌های امداد راهداری و برق تا ظهر امروز راه‌های دسترسی مسدود شده را بازگشایی و برق روستاها را نیز برقرار کردند.

فرماندار مراوه تپه روز سه شنبه اظهار داشت: این بارندگی مقطعی همراه با تگرگ که به مدت ۴۰ دقیقه و حداکثر ۴۰ میلیمتر در برخی مناطق بارید، باعث خسارات به ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی گندم و کلزا در بخش گلیداغ این شهرستان شد.

امانگلدی ضمیر اظهار داشت: ۲۵ خانوار آسیب‌دیده این سیل با همکاری مدیریت بحران فرمانداری، هلال احمر و سایر ادارات در مدرسه آق امام به صورت موقت اسکان داده شدند.

بارش شدید روزهای پایانی سال ۹۷ هم موجب جاری شدن سیل در برخی مناطق شهری و روستاهای مراوه تپه و وارد شدن خسارت به ۷۶۹ واحد مسکونی که ۵۶۲ واحد آن نیاز به بازسازی مجدد و ۲۰۷ واحد نیز نیاز به تعمیر داشت که عملیات نوسازی خانه های تخریب شده ادامه دارد.

شهرستان مرزی مراوه تپه افزون بر ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد که در دو نقطه شهری و ۵۶ روستا سکونت دارند./ ایرنا 

کپی