اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

قوی‌ترین مرد ایران: کسانی که مسافرت رفتند خیانت کردند

قوی‌ترین مرد ایران: کسانی که مسافرت رفتند خیانت کردند

قهرمان ۴ دوره مسابقات قویترین مردان ایران با انتقاد از کسانی که در تعطیلات نوروز به مسافرت رفتند تاکید کرد: همه باید در خانه بمانند و به ریشه کن شدن ویروس خطرناک کرونا کمک کنند.

محراب فاطمی با تاکید بر لزوم حضور تمامی مردم در خانه‌های‌شان برای کمک به ریشه کن شدن ویروس کرونا، اظهار کرد: ورزشکاران هم نباید برای انجام فعالیت‌های ورزشی به بیرون بروند و می‌توانند در منزل تمرینات خود را خیلی خوب پیگیری کنند. همه باید دست به دست هم بدهیم تا این ویروس خطرناک هر چه سریع‌تر ریشه کن شود.

قهرمان ۴ دوره قویترین مردان ایران، افزود: من نیز برای کمک به این موضوع از رفتن به باشگاه خودداری کرده‌ام و در خانه ورزش می‌کنم. با خرید وسایلی مثل طناب، توپ ۵ کیلویی برای تمرینات شکم، خرک و تعدادی وزنه، هر روز دو نوبت در خانه ورزش می‌کنم. اتفاقا این تعطیلی اجباری فرصت خوبی برای افرادی است که پیش از این ورزش نمی‌کردند و حالا می‌توانند با ورزش اوقات فراغت خود را در خانه پر کنند.

او با انتقاد شدید از افرادی که با وجود توصیه‌ها، در این ایام راهی سفر شده‌اند، گفت: متاسفانه بر اثر شیوع این ویروس تعداد زیادی از هموطنان‌مان جان خود را از دست داده‌اند و بسیاری از خانواده‌ها عزادار شده‌اند. به نظر من افرادی که بی‌توجه به هشدارها اقدام به مسافرت کردند خیانتکارند و با این کار هم به خودشان و خانواده‌های‌شان و هم به مردم ایران خیانت کردند.

فاطمی تصریح کرد: واقعا این ویروس شوخی بردار نیست و می‌بینید که در بسیاری از نقاط دنیا حتی کشورهای پیشرفته تلفات زیادی به بار آورده است. وقتی اعلام می‌شود برای حفظ جان خود و افراد دیگر به مسافرت نروید، من نمی‌دانم چرا بعضی از افراد اصرار به سفر رفتن در چنین شرایطی دارند؟ درست است مردم یکسال کار کرده‌اند و منتظر سفر نوروزی بودند اما در این شرایط اگر یکسال قید سفر را می‌زدند اتفاق خاصی رخ نمی‌داد.

وی افزود: ممکن است این ویروس به افراد  ورزشکار خیلی آسیبی نرساند اما این افراد اگر به بیرون از خانه‌های‌شان بروند می‌توانند با آلوده شدن به کرونا، آن را به نزدیکان‌شان منتقل کنند و جان آن‌ها را به خطر بیندازند. بنابراین خواهشم از همه این است که توصیه‌ها را جدی بگیرند و در خانه بمانند.

فاطمی در پایان گفت: مسوولان ذی‌ربط باید با افرادی که با نادیده گرفتن توصیه‌ها سفر می‌روند برخورد جدی کنند چرا که بی‌تفاوتی این افراد جان دیگران را نیز به خطر می‌اندازد. شنیدم حداقل ۳۰ درصد افرادی که به سفر رفته‌اند به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند و بازگشت این تعداد مبتلا می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند. امیدوارم هر چه سریع‌تر با کمک و یاری یکدیگر شرایط زندگی به روال سابق بازگردد./ ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی