اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

توزیع ماسک در میان رانندگان بومی از سوی هلال احمر آستارا

توزیع ماسک در میان رانندگان بومی از سوی هلال احمر آستارا

نیروهای جمعیت هلال احمر آستارا در گردنه حیران و ورودی استان گیلان، به رانندگان خودروهای پلاک بومی برای پیشگیری از شیوع کرونا ماسک هدیه کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا روز سه شنبه در حین توزیع ماسک در گردنه حیران گفت: امروز در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل ورودی آستارا، نیروهای هلال احمر به رانندگان کامیون های باری و خودروهای سواری با پلاک گیلان هزار ماسک توزیع کردند.

حسین خورشیدی اظهار کرد: روزانه چهار امدادگر هلال احمر در گردنه حیران و روستای قره سو، رانندگان و سرنشینان را تب سنجی می کنند و در چهار روز گذشته، حدود هفت هزار نفر تب سنجی شده اند و موردی از تب بالا مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: تسکین آلام بشر، احترام به انسان ها و برقراری دوستی، صلح پایدار و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون تبعیض از هدف های جمعیت هلال احمر است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و محور آستارا به اردبیل از مسیرهای پرتردد شمال ایران است./ ایرنا  

کپی