اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

نامه وزیر ارشاد برای همکاران رسانه

نامه وزیر ارشاد برای همکاران رسانه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی رسانه خواست تا همکاری‌شان با مدافعان سلامت را بیش از گذشته ادامه دهند.

روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که رسانه‌های چاپی تا پایان طرح فاصله‌گذاری منتشر نشوند و تمام تلاش خود را برای به‌روزرسانی نسخه‌های آنلاین انجام دهند. پس از این ماجرا، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه‌ای نوشت و از همکاران رسانه‌ای خواست تا به فعالیت خود و همگامی با جبهه مدافعان سلامت ادامه دهند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، یادآور می‌شود که میهن عزیزمان ایران، در یک ماه و نیم اخیر با ابتلای دشواری مواجه است که تاریخ ایران بلکه جهان در یک قرن اخیر به خاطر نداشته و ندارد.

در این دوره سخت، همکاران خوب رسانه‌ای اعم از مدیران و خبرنگاران ملی و استانی در آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی و تولید محتوای مناسب این دوره پویش عظیم رسانه‌ای داشته و دارند.

اینجانب از تمامی ایشان سپاس ویژه خود را ابراز می‌دارم. با اهتمام آنان، هم‌اکنون موضوعات گوناگون مورد نیاز آموزشی، بهداشتی و.... با شناخت هموطنان همراه است و آمادگی روانی و اجتماعی عمومی رو به افزایش است. نمونه‌های آن را در موضوعات مشارکت مردم در خودداری از سفرهای نوروزی (که با ۶۰ تا بیش از ۸۰ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بود) و نیز در همراهی آنان با طرح “فاصله‌گذاری اجتماعی” مشهود و عیان است. بی‌تردید در این آگاهی و همراهی عموم، سهم رسانه‌های کشور بسیار جدی و اساسی بوده است.

اینجانب، بار دیگر از این “جهاد رسانه‌ای” در سطح ملی و استانی تقدیر داشته و انتظار آن دارم که این همگامی با جبهه خدوم مدافعان سلامت بیش از گذشته تدوام یابد و در فرصتی نزدیک، ایران امن، سالم و مقتدر را در فرا راه خویش داشته باشیم.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

 

کپی