اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تسریع ساخت بیمارستان‌های مقابله با کرونا/ فعالیت ناوگان حمل و نقل در کنار اعمال محدودیت‌ها

تسریع ساخت بیمارستان‌های مقابله با کرونا/ فعالیت ناوگان حمل و نقل در کنار اعمال محدودیت‌ها

وزیر راه و شهرسازی در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود از اعمال محدودیت در پایانه‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی‌ و تسریع ساخت بیمارستان‌های مقابله با کرونا خبر داد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با بیان اینکه وزارت راه وشهرسازی طبق دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام بخش‌های حمل ونقلی خود را محدود کرده است، گفت: «برخی از شایعات در رابطه با ممنوعیت و یا توقف تمام بخش‌های حمل و نقلی در فضای مجازی پخش شده بود که  آنها را رد می‌کنم چرا که هم اکنون فعالیت تمام بخش‌های حمل و نقلی با اعمال محدودیت‌های تازه در حال شکل‌گیری است

او ادامه داد: میزان جابه‌جایی بخش‌های حمل و نقل مسافری از جمله هواپیما، قطار و جاده ای به ۱۰ تا ۱۵ درصد رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بیش از ۸۷ درصد از پروازهای هواپیما و قطار کنسل شده است و ناوگان حمل ونقل مسافری از حداقل ظرفیت های خود استفاده می کنند.

اسلامی با بیان اینکه تمامی ناوگان حوزه های باری همانند سایر بخش هایی که در ایام نوروز فعال هستند، تلاش می کنند، افزود: هیچ محدودیتی برای جابه جایی بار وجود ندارد و تمامی بارها طبق برنامه جابه جا می شود.

اسلامی اظهار کرد: همه ناوگان‌های باری پای کار برای جابه جایی کالاها از بنادر شمالی و جنوبی هستند و هیچ باری در این ایام روی زمین نمی مانند.  جابه جایی در بخش مسافری تنها در حوزه ضرورت و برای انتقال کارکنان نیروگاه ها و یا در حد ضرورت انجام می شود.

 

استان های سیل زده، راه مسدود ندارد

اسلامی همچنین درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده هم گفت: هیچ راه مسدودی در روستاها و شهرهای سیل زده در ایام عید امسال، وجود ندارد و با همکاری نیروهای راهداری تمامی راه های روستایی مسدود شده، بازگشایی شده و با تصویب سازمان برنامه و بودجه  کشور درباره منابع مالی ، بازسازی‌ها آغاز می شود البته تاکنون اقداماتی برای بازسازی موقت  راه ها انجام شده است.

 

 

تحویل اولین بیمارستان کرونایی ها به علوم پزشکی سقز

اسلامی درباره آخرین وضعیت ساخت بیمارستان ها برای درمان بیماری های گوناگون مأموریت‌های وزارت راه و شهرسازی ساخت بناها و تاسیسات دولتی به ویژه ساخت مراکز بهداشتی و درمانی، گفت: وزارت راه و شهرسازی در این بحران دوشادوش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، با  آغاز شیوع بیماری کرونا این مجموعه برنامه ریزی برای سرعت در ساخت و تحویل پروژه های بیمارستانی است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اخیراً با همین استراتژی به همت همکارانم بیمارستان بزرگ ۲۳۵ تختی سقز تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه شد تا نسبت به تجهیز وبهره برداری در این شرایط حساس اقدام کنند.

این عضو کابینه دوازدهم بیان در پایان تاکید کرد: ما با تمام قوا در هفته های پیش رو برای اتمام بیمارستان ها و در اختیار گذاشتن آنها تلاش می کنیم. بنابراین از  مردم درخواست می کنم در این شرایط در منازل خود بمانند و از انجام سفرهای غیر ضروری خود داری کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

کپی