اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تداوم سیر صعودی کرونا در جنوب شرق آسیا/ تشدید تدابیر بهداشتی دولت‌ها

تداوم سیر صعودی کرونا در جنوب شرق آسیا/ تشدید تدابیر بهداشتی دولت‌ها

با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشورهای آسیایی، تدابیری نظیر محدودیت رفت‌وآمد و قرنطینه خانگی تشدید شدند.

با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان بیماری «کووید-۱۹»، کشورهای آسیایی در حال وضع تدابیر بهداشتی سخت‌گیرانه‌تری هستند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در تایلند، شماری از مراکز توریستی و تفریحی از روز دوشنبه به مدت یک ماه تعطیل شده‌اند. تا کنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۵۲۴ نفر رسیده است و ۹ نفر در اثر این بیماری جان باخته‌اند.

در کره جنوبی که تا امروز شمار مبتلایان به نزدیک ۱۰ هزار نفر رسیده و ۱۵۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند، دولت اعلام کرد بودجه‌ای را برای پرداخت پول نقد به مردم آسیب‌پذیر اختصاص داده است.

«مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی پس از جلسه‌ای با سیاست‌گذاران بخش اقتصادی گفت، به استثنای افراد ثروتمند، همه خانوارها از بسته‌ای ۸۲۰ دلاری بهره مند خواهند شد. همچنین بودجه‌ای ۵.۸ میلیارد دلاری برای کمک به شرکت‌های کره‌ای در نظر گرفته شده است.

در ویتنام با رسیدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۲۰۰ نفر، دولت در بیانیه‌ای از تولیدکنندگان ماسک درخواست کرده سقف تولید خود را به ۵ میلیون ماسک در روز افزایش دهند.

از سوی دیگر «جوکو ویدودو» رئیس‌جمهور اندونزی روز دوشنبه گفت، دولت قصد دارد محدودیت‌های بیشتری را در زمینه محدودیت رفت‌وآمد و فاصله‌گذاری اجتماعی وضع کند.

وزارت بهداشت فیلیپین نیز روز دوشنبه اعلام کرد با مرگ ۷ شهروند دیگر در این کشور، شمار قربانیان ویروس کرونا به ۷۸ نفر رسیده است. همچنین شمار مبتلایان با تجربه افزایشی ۱۲۸ نفری، به ۱۵۴۶ مورد رسیده است.

با این حال «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند روز دوشنبه اعلام کرد با توجه به وضعیت دشوار معیشتی مردم، قرنطینه خانگی در این کشور، پس از ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) تمدید نخواهد شد.

وزارت بهداشت هند نیز اعلام کرد تا روز دوشنبه شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۰۷۱ مورد افزایش یافته است و ۲۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. مقامات هندی هشدار داده‌اند این کشور هموز چند هفته تا رسیدن به پیک ابتلا فاصله دارد./ فارس

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی