اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
فرماندار شهرستان زهک

حجم ورودی سیلاب به منطقه خوب است/ آماده باش تمامی دستگاهها

حجم ورودی سیلاب به منطقه خوب است/ آماده باش تمامی دستگاهها

فرماندارزهک گفت: درحال حاضر سیلاب وارد منطقه شده و حجم ورودی آب خوب است و تمامی دستگاهها در آماده باش کامل به سر می بردند وسیلاب در نیاتک، رودخانه سیستان، انهار و چاه نیمه ها تقسیم و توزیع صورت گرفته است و پاسخگوی نیاز کشاورزان می باشد.

فرماندار شهرستان زهک گفت: بر اساس مصوبات ستاد مدیریت بحران استان که قبل از سال به ریاست استاندار در این شهرستان برگزار شد نقاطی همچون خرد گرگیج و خرد ارباب بصورت کامل ترمیم گردید.

اربابی افزود: لایروبی در"سیل بر نیاتک " که یکی از خروجی های بسیار مهم جهت انتقال آب در هنگام ازدیاد حجم آب محسوب می شود، صورت گرفته و اکنون آب نیز جریان دارد.

وی ادامه داد: تقسیم و توزیع ماشین آلات در محدوده شهرستان صورت گرفته و تمامی دستگاههای مربوطه در آماده باش کامل بسر می برند و قسمتهایی که احتمال آسیب دارند استحکام بخشی شده و ماشین آلات مستقرشده اند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر سیلاب وارد منطقه شده و حجم ورودی آب خوب است و در نیاتک، رودخانه سیستان، انهار و چاه نیمه ها تقسیم و توزیع صورت گرفته است و پاسخگوی نیاز کشاورزان می باشد.

فرماندار زهک ادامه داد: ادامه رودخانه سیستان و نیاتک نیز به سمت تالاب هامون است که این روند نیز درحال انجام می باشد.

اربابی گفت: پیش بینی می شود روند ورود سیلاب به منطقه تا یکماه صورت پذیرد و از اوایل هفته آینده نیز افزایش روند ورودی آب را خواهیم داشت./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

خسارت ۱۷۹ میلیارد تومانی بارندگی های ابتدای سال جاری به راه‌های شمال استان کرمان

 

کپی