اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نماینده مجلس: مهمترین عامل جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است

نماینده مجلس: مهمترین عامل جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین عامل برای جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است، دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه باید به گونه‌ای مدیریت و برنامه ریزی کنند که به تسهیل فضای کسب و کار منجر شود.

«محمد مهدی مفتح» با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب اسلامی و الزامات دستیابی و تحقق آن گفت: نخستین وظیفه دستگاه‌های مختلف این است که اولویت‌بندی‌های خود را بر اساس شعار سال قرار دهند و فعالیت‌های خود را به گونه‌ای برنامه ریزی و مدیریت کنند که اولویت اصلی جهش تولید و الزامات آن در دستگاه‌های مختلف باشد.

وی افزود: شعار جهش تولید سه مخاطب اصلی دارد؛  دسته نخست مردم یا به تعبیر اقتصادی آن، مصرف کنندگان هستند، تولید کنندگان و واحدهای تولیدی در دسته دوم قرار می گیرند و حاکمیت و دستگاه‌های حاکمیتی اعم از قوای مجریه، مقننه و قضاییه دسته سوم را تشکیل می دهند.

مفتح ادامه داد: مردم یا مصرف کنندگان به عنوان دسته اول مخاطبان شعار سال باید مصرف تولیدات داخلی را در اولویت قرار دهند و حتی الامکان تمام مصرف خود را از تولیدات داخلی تامین کنند حتی اگر نیاز باشد در این راه از قیمت و کیفیت چشم‌پوشی کنند برای اینکه به رشد و جهش تولید که نجات دهنده اصلی اقتصاد کشور است، کمک کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به دسته دوم مخاطبان شعار جهش تولید، افزود: تولید کنندگان هم باید تلاش کنند کیفیت تولید را بالا ببرند و قیمت تمام شده را در حد توان پایین بیاورند؛ تولید کنندگان نباید به یک بازار آماده فکر کنند بلکه باید برای بازار رقابتی تلاش کنند و از این فرصتی که مقام معظم رهبری برای تولید در کشور فراهم کرده است، بالاترین استفاده را ببرند.

وی با بیان اینکه حاکمیت متشکل از قوای سه‌گانه بیشترین سهم را به عنوان مخاطب تحقق شعار سال دارد، گفت: حاکمیت باید فضای کسب و کار را تسهیل کند، تولید داخلی در سال‌های مختلف مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده  تولید کشور نیز یک مسیر اقتصادی داشته و در چند سال اخیر ایشان بر تولید و رونق آن متمرکز بوده‌اند.

مفتح ادامه داد: مهمترین عامل برای جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است، دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه باید در راه به گونه‌ای مدیریت و برنامه ریزی کنند که به تسهیل فضای کسب و کار منجر شود؛ اکنون رتبه ما در فضای کسب و کار در سطح بین المللی پایین است و تلاش‌ها باید در مسیری باشد که به ارتقای رتبه ایران  این زمینه منجر شود.

نماینده تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما مشکلات اقتصادی متعددی داریم، شاید مهمترین و اساسی‌ترین مشکل ما بیکاری و تورم باشد و کلید اصلی حل این دو مشکل تولید، افزایش و رونق تولید و امسال جهش تولید است، اگر بتوانیم شعار سال را محقق کنیم، مشکلات زیادی در کشور حل خواهد شد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

ضرورت تحقق جهش تولید به دلیل محدودیت‌های ارزی

کپی