اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

پیش‌بینی فائوچی از فوت 100 هزار آمریکایی با نسخه عجیب ترامپ

پیش‌بینی فائوچی از فوت 100 هزار آمریکایی با نسخه عجیب ترامپ

دکتر فائوچی رئیس مبارزه با کروناویروس در آمریکا هشدار داد که ممکن است شمار فوتی‌ها در این کشور 100 هزار تن شده و میلیون‌ها نفر نیز آلوده شوند.

دکتر فائوچی حرف‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا را رد کرد.

در این باره بخوانید: 

ترامپ : قرنطینه ۳ ایالت برای مقابله با کرونا ضرورت ندارد

به گزارش دویچه وله، دکتر آنتونی اس. فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا را رد کرد.

روز جمعه با توجه به شیوع گسترده کرونا و مقررات سختگیرانه حاکم بر بیشتر ایالت‌ها، ترامپ گفت دارو‌های بیماری‌مالاریا می‌تواند از ابتلا به کووید-۱۹ جلوگیری کند.

این ادعا زمانی مطرح شد که ترامپ گزارش روزانه خود از بحران کرونا را اعلام می‌کرد.

ترامپ به دلیل سیاست‌هایش درمقابله با بحران کرونا مورد نقد‌های بسیاری قرار گفته و کنگره درتلاش برای به آرامش رساندن افرادی است که در شیوع کرونا مورد ضرر مالی قرار گرفته‌اند.

فائوچی یش از ۳۰ سال در موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی بر روی بیماری‌هایی مانند اچ‌آی‌وی، سارس، مرس و ابولا تحقیق کرده و در حال حاظر نیز به کار روی ویروس جدید کرونا یعنی کووید-۱۹ مشغول است.

چندهفته گذشته که ترامپ گفته بود واکسن کرونا به زودی حاضر خواهد شد، فائوچی در مقابل او ایستاده و گفت رسیدن به این واکسن حداقل ۱۸ ماه طول خواهد کشید.

همچنین فائوچی زمانی که ترامپ گفت تست کرونا ویروس به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت عدم دسترسی به آن را «شکست دولت» نامید.

در کنفرانس خبری جمعه، ترامپ عنوان کرد داروی مالاریا روی ویروس کووید-۱۹ اثر بسیار زیادی در مدت زمان کم داشته و به زودی این دارو را در دسترس قرار خواهند داد.

همین زمانی که خبرنگاران از فائوچی پرسیدند آیا حرف‌ها ترامپ درست است که او در پاسخ گفت «جواب قطعاً خیر است. اطلاعاتی که به آن اشاره می‌کنید داستانی بیش نیست.».

اما ترامپ در پاسخ گفت: «ممکن است این دارو عمل کند یا نکند، اما من احساس خوبی دارم. این فقط یک حس است و من آدم باهوشی هستم. به زودی می‌بینید.»/

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی