اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

وقت خوب جادو

وقت خوب جادو

به تماشای «به پیش»، یک انیمیشن از نوع پیکساری.

گروه فرهنگی ایران آنلاین: انیمیشن «به پیش» یکی از آن انیمیشن‌های پیکساری است که مدت‌هاست ندیده‌ایم. همان‌فدر فانتزی و به همان اندازه خیال‌انگیز. انیمیشنی محصول همین سال 2020 که دن اسکنلون آن را کارگردانی کرده و تیمی از نویسندگان خبره فیلم‌نامه‌اش را نوشته‌اند. تام هالند و کریس پرت صداپیشه‌های اصلی این انیمیشن هستند که تماشای فیلم با صدای آنها لذتش را دوچندان می‌کند. هرچند در حال حاضر در پلتفرم‌های انلاین نسخه دوبله ایرانی‌اش هم آمده و نیازی به تماشای انیمیشن با زبان اصلی نیست. البته که بخشی از جذابیت انیمیشن را از دست می‌دهید اما دستکم می‌توانید از داستان آن لذت ببرید.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده که «این فیلم با الهام از مرگ پدر اسکانلون، زمانی که اسکنلون و برادرش جوانتر بوند و رابطه آنها با پدرشان ساخته شده است. او تصمیم گرفت این داستان را پس از شنیدن کلیپ ضبط شده پدرش بنویسد. داستان درباره ایان و برلی لایت فوت، دو برادر اِلف می‌باشد که در حومه جهانی خیالی زندگی می‌کنند و برای یافتن اندک جادوی باقی مانده در جهان به سفر می‌روند. آنها این جادو را برای ارتباط دوباره با پدرشان که در کودکی آنها فوت شده می‌خواهند.»

این انیمیشن در رده‌بندی‌های اینترنتی جایگاه خوبی به دست آورده و می‌تواند به مدت 100 دقیقه شما را سرگرم کند. هرچند که جادوی خیال انیمیشن اثرش را بیش از اینها حفظ می‌کند.

کپی