اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
شهرام محمودی، پشت خط زن باتجربه تیم ملی والیبال در گفت و گو با «ایران»:

دلم برای والیبال و تماشای بازی های پرسپولیس تنگ شده

دلم برای والیبال و تماشای بازی های پرسپولیس تنگ شده

شیوع «کرونا ویروس» در سراسر جهان نه تنها مسابقات ورزشی در سراسر دنیا را لغو کرد بلکه مسابقات مهم المپیک 2020 در توکیو را هم یک سال به تعویق انداخت. والیبال ایران از جمله رشته هایی است که موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شد و حالا از این رشته خبر می رسد که کادر فنی آن با تغییراتی اساسی همراه شده است. قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال تا پایان المپیک توکیو بود اما تعویق المپیک باعث شد تا قرارداد این مربی مونته نگرویی فسخ شود و کولاکوویچ از ایران برود.

 شهرام محمودی، بازیکن باسابقه تیم ملی والیبال صحبت هایش با خبرنگار«ایران» را اینگونه آغاز کرد:«سال 1399 را به تمامی مردم خوب کشورمان تبریک می گویم و امیدوارم امسال بهتر از سال گذشته باشد. در روزهای پایانی سال 98 شاهد اتفاقات تلخی همچون شیوع ویروس کرونا در میان هموطنان مان بودیم و امیدوارم که در سال جدید تمامی مردم با خوشی و سلامت زندگی کنند و این روزهای سخت هر چه زودتر تمام شود.»
او در پاسخ به این سؤال که آیا دوری از ورزش سخت نیست؟ افزود:« خیلی سخت است و دلم برای والیبال تنگ شده. لیگ برتر یک ماهی است که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده و به خانه آمدیم. ما به عنوان ورزشکار عاشق رقابت و تمرین هستیم اما نمی توانیم به دلیل شرایط کنونی (شیوع کرونا) رقابت کنیم و این برای ما بسیار سخت است. البته من در خانه برخی امکانات تمرینی دارم و تمرین می کنم اما تمرین کردن با هم تیمی ها چیز دیگری است که متأسفانه به دلیل کرونا نمی توانیم این کار را انجام دهیم.» پشت خط زن تیم ملی والیبال در خصوص قرنطینه و سپری کردن روزها در خانه این گونه صحبت کرد:« 22 روز است که خودم را در خانه قرنطینه کرده ام و روز و شبم را به تماشای فیلم می گذرانم. تفریحم تماشای فیلم است و با پسرم و همسرم در طول روز فیلم نگاه می کنم. قرنطینه بهترین راه برای مقابله با کرونا است و امیدوارم که مردم رعایت کنند و در خانه بمانند. البته در تعطیلات نوروز شاهد سفر برخی از هموطنان مان بودیم و برخی ها رعایت نکردند و این بسیار خطرناک است.» محمودی با اشاره با اینکه تا زمانی که مردم نخواهند نمی توانیم کرونا را شکست دهیم، بیان داشت: «پیشنهاد من به مردم عزیز کشورمان این است که در خانه بمانند تا این ویروس را هرچه زودتر از کشورمان اخراج کنیم. مهمترین موضوع برای مقابله با کرونا این است که در جمع نباشیم و خودمان را قرنطینه کنیم. این تصمیم را باید خودمان بگیریم نه اینکه منتظر باشیم به ما بگویند که از خانه بیرون نیاییم.»
او در خصوص لغو مسابقات ورزشی در سراسر دنیا به دلیل شیوع کرونا ویروس گفت: «دلم برای تماشای مسابقات زنده تنگ شده و دوست دارم مسابقات فوتبال، والیبال و بسکتبال را ببینم اما کرونا باعث لغو تمامی مسابقات شده است و از این موضوع بسیار ناراحتم. دلم برای تماشای بازی های پرسپولیس هم تنگ شده است. ویروس کرونا تمامی مسابقات ورزشی را تحت تأثیر قرار داده و ورزش در سراسر دنیا سوت و کور است.»
پشت خط زن تیم ملی والیبال در خصوص جدایی ایگور کولاکوویچ از تیم ملی گفت:«این خبر را شنیده ام. تیم ملی با کولاکوویچ به افتخارات زیادی دست یافت که آخرین آن قهرمانی در آسیا بود. حقیقتاً کولاکوویچ  مربی بدی نبود و با تیم ملی کارنامه خوبی داشت. او در خارج از زمین انسانی فوق العاده باشخصیت و دوست داشتنی بود. جدایی او با تصمیم فدراسیون والیبال و سایر مسئولان است اما فکر نمی کنم تیم ملی از جدایی کولاکوویچ ضربه بخورد.»
محمودی در پاسخ به این سؤال که آیا تعویق مسابقات المپیک به سود ورزش ایران است؟ افزود: «مسئولان المپیک بهترین تصمیم را گرفتند چرا که جان انسان ها در اولویت است. برگزاری مسابقات المپیک در موعد مقرر ممکن بود باعث شود تا اتفاق ناگواری رخ دهد. تعویق المپیک توکیو به سود ورزش ایران است. البته تعویق این مسابقات برای والیبال فرقی نمی کرد چرا که ما فرصت زیادی برای آماده سازی داشتیم و می توانستیم در این فرصت به بهترین نحو ممکن برای المپیک آماده شویم.»
او با تشکر از کادر درمان بیمارستان ها برای مقابله با کرونا افزود:«پرستاران در بیمارستان ها با مرگ می جنگند و با وجود تمام کمبودها برای بهتر شدن حال بیماران از جان مایه می گذارند. با توکل به خدا این ویروس را شکست می دهیم و از این مرحله سخت هم عبور خواهیم کرد. مردم ایران مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته اند و قطعاً از این آزمون هم سربلند بیرون می آییم.» این پشت خط زن تیم ملی در خصوص اتفاقات سال 98 در والیبال بیان داشت: «در سال ۹۸ اتفاقات بسیار خوبی برای والیبال ایران افتاد که مهم‌ترین آن کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بود. علاوه بر این تیم ملی در لیگ ملت‌ها نیز نمایش بسیار خوبی داشت و به مرحله نهایی راه یافت. در آسیا قهرمان شدیم و در مجموع، اتفاقات خوبی برای والیبال رقم خورد. امیدوارم که در سال ۹۹ شرایط خیلی بهتری نسبت به سال ۹۸ برای والیبال ایران ایجاد شود و شاهد اتفاقات خوبی در این رشته ورزشی باشیم.»

کپی