اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

استان مرکزی در تولید تجهیزات بهداشتی به خودکفایی رسیده است

استان مرکزی در تولید تجهیزات بهداشتی به خودکفایی رسیده است

استاندار مرکزی گفت: این استان با تلاش نیروهای جهادی و مردم در تولید تجهیزات بهداشتی به خودکفایی رسیده است.

سید علی آقازاده در حاشیه بازدید از کارگاه تولید ماسک در جمع خبرنگاران بیان کرد: استان مرکزی از ظرفیت مردم استفاده شایانی در این برهه داشته و بلافاصله پس از شیوع این بیماری با تلاش نیروهای جهادی و مردم در تولید تجهیزات بهداشتی به خودکفایی رسیده است و ابتکارات قابل توجهی را در این راستا شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در روزهای آغازین سال 99 با استفاده از همه این ظرفیت ها به شکوفایی استعدادها دست یافته ایم، گفت: تمامی کارگاه های فعال شده برای تامین و تولید تجهیزات مورد نیاز مانند ماسک، مردمی است و توسط بسیج در مدار تولید قرار گرفته اند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه امروز، روزهایی همچون روزهای جنگ را شاهدیم، گفت: در هشت سال دفاع مقدس در هر نقطه از کشور شاهد فعالیت کارگاه هایی بودیم که به رفع نیازهای جامعه کمک می کردند و در واقع روزهای جنگ در حال تکرار است.

وی افزود: رفتارهای این روزهای مردم در واقع یک روحیه بسیجی است که متبلور شده و نمادی از وحدت مردم و روحیه انقلابی بشمار می رود. امیدواریم در روزهای آینده با این روحیه و برنامه ریزی های مناسب، نیازها رفع شود.

در این بازدید فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز بیان کرد: در این روزها شاهد انسجام ملی و فرهنگ بسیجی هستیم که در امت ما نهادینه شده است.

سردار محسن کریمی افزود: یک روز نیاز بود که در جنگ تلاش ها برای رفع نیازهای کشور به کار گرفته شود و امروز نیاز است که در مقابله با این بیماری منحوس وارد میدان شویم و این حضور نشان و جلوه ای از ایثارگری مردم ما در عرصه های مختلف است. خوشبختانه همه پای کار آمده اند و به برکت این همبستگی و تلاش های خالصانه این بیماری را شکست خواهیم داد و در این جبهه نیز به پیروزی می رسیم.

وی اضافه کرد: حدود 69 گروه جهادی با استعدادهای خاص در تلاشند و از 13 هزار نیروی جهادی سازماندهی شده در استان تاکنون 9 هزار نفر بکار گیری شده اند. تا امروز بواسطه تلاش نیروهای جهادی 300 هزار ماسک تولید شده و روزانه 25 تا 30 هزار عدد ماسک و بسته های ضدعفونی تهیه و در بین مردم توزیع می شود./ایسنا

کپی