اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

افزایش سرعتی قربانیان و مبتلایان کرونا در روسیه

افزایش سرعتی قربانیان و مبتلایان کرونا در روسیه

تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در روسیه طی روز گذشته ۲۷۰ نفر افزایش و به ۱۵۳۴ نفر رسیده، هشت نفر هم جان باخته‌اند و تعداد مبتلایان در شهر مسکو از مرز ۱۰۰۰ فراتر رفته که باعث نگرانی مقامات پایتخت شده است.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، یکشنبه گزارش داد که تعداد مبتلایان به عفونت ویروس جدید کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته به 270 نفر افزایش یافته و در حال حاضر تعداد 1534 نفر در 65 منطقه فدرال روسیه آلوده شده‌اند. ضمن اینکه 64 نفر از مبتلایان بهبود یافته و هشت نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

طبق اطلاعات این ستاد، در فدراسیون روسیه ، تا به امروز ، در مجموع  1534 مورد آلودگی به ویروس کرونا ثبت شده است. در کل دوره ، 64 نفر بهبود یافته و مرخص شده‌اند. طی 24 ساعت گذشته، 15 نفر از مبتلایان بهبود یافته، ولی متاسفانه 4 مورد جدید مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده و بدین ترتیب تعداد تلفات در کل دوره در روسیه به هشت نفر رسیده است.

این ستاد همچنین اعلام کرد که در مسکو نیز 197 مورد جدید از عفونت ویروس کرونا تأیید شده است. بدین ترتیب ، درمجموع ، در پایتخت تا به امروز  1014 مورد ابتلا مشاهده شده است.

طبق این اطلاعات، در میان موارد جدید - 152 مورد افراد دارای سن 18 الی 65 سال و 32 نفر هم بالاتر از 65 سال سن دارند. همچنین عفونت ویروس کرونا در 13 کودک نیز تأیید شده است.

تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در مسکو از مرز 1000 نفر گذشت

علاوه بر این، "سرگئی سوبیانین" ، شهردار مسکو نیز امروز اعلام کرد که  وضعیت گسترش ویروس کرونا در پایتخت به مرحله جدیدی رسیده و تعداد افراد بیمار به سرعت در حال افزایش بوده و اکنون از مرز هزار نفر گذشته است. سببیان تأکید کرد که هیچ کس از بیماری در امان نیست.

وی در اطلاعیه‌ای که در سایت رسمی شهرداری مسکو منتشر شده، یادآور شده است: «نمونه وضعیت تاسف بار شهرهای ایتالیا و اسپانیا و حتی نیویورک ، جایی که هر روزه ده‌ها و صدها نفر  جان خود را از دست می‌دهند، در معرض دید همه ما قرار دارد.»

شهردار پایتخت روسیه از همه شهروندان مسکو خواست تا هنگام خارج شدن از خانه فاصله امن با افراد را حفظ کرده و مانند صف جلوی دستگاه‌های خودپرداز بانکها رفتار کنند که نزدیش شدن بیش از حد افراد غیر قابل قبول است.

سوبیانین افزود، مغازه‌های در حال کار و داروخانه‌ها می توانند در رعایت این فاصله امن به شهروندان کمک کنند و برای تعیین این فاصله علائم ویژه‌ای تهیه کنند./تسنیم

کپی