اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

آمار مبتلایان کرونا در جهان/ ابتلای خدمتکار ملکه انگلیس/ مرگبارترین روز اسپانیا/ بحران دفن اجساد در اکوادور​

آمار مبتلایان کرونا در جهان/ ابتلای خدمتکار ملکه انگلیس/ مرگبارترین روز اسپانیا/ بحران دفن اجساد در اکوادور​

آخرین خبرها درباره شیوع جهانی کرونا را در این گزارش دنبال کنید.

در حالی که شهر ووهان چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد، گام به گام محدودیت‌های ناشی از این همه‌گیری را کاهش می‌دهد، کشور‌های اروپایی و آمریکا ساعت‌های مرگباری را سپری می‌کنند. آمار فوتی‌های کرونا در آمریکا به بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر رسیده و مبتلایان به ۱۲۴ هزار نفر نزدیک می‌شود. 

---

اینفوگراف بالا مربوط به ۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ساعت ۱۴:۱۶

آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ( کوید ۱۹) در سراسر جهان که سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان پدیده‌ای «همه گیر» شناسایی و اعلام کرد به نقل از رسانه‌های معتبر و گزارش‌های دفاتر ایرنا در خارج از کشور و گروه‌های خبری مناطق ایرنا، این آمار با دریافت آخرین گزارش‌ها به روز رسانی می‌شود.

آخرین به روز رسانی: ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰
مبتلایان فوت شدگان    بهبود یافتگان
۶۸۵,۰۵۵ ۳۲,۱۸۲ ۱۴۶,۴۰۰

---

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جهان ۶۶۳ هزار و ۷۴۱ نفر، قربانیان ۳۰ هزار و ۸۸۰ نفر و بهبودیافتگان ۱۴۲ هزار و ۱۸۳ نفر اعلام شده است.

مبتلایان کرونا در آلمان به بیش از 58 هزار نفر رسید

کشور آلمان امروز در مقایسه با روزهای قبل تعداد ابتلای روزانه کمتری به ویروس کرونا ثبت کرد اما در مجموع شمار مبتلایان این کشور از ۵۸ هزار نفر بیشتر شد.

روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان همچنان ادامه داشته و طی بیست‌وچهار ساعت گذشته حدود هفتصد نفر به این آمار افزوده شدند.

برخورد متفاوت سوئدی‌ها با کرونا

در حالی که بسیاری از مردم قاره اروپا در قرنطینه به سر می برند، فقط سوئد اجازه داده که زندگی به روال همیشه ادامه یابد.

پس از یک زمستان طولانی، مردم کشور سوئد در خیابان های استکهلم نهایت استفاده را از گرم شدن نسبی هوا می برند. خانواده ها در میدان ماریاتورگت (Mariatorget) و زیر مجسمه تور (از اساطیر وایکینگ ها) بستنی خورده و جوانان نیز به گپ و گفت مشغولند.

ترامپ : قرنطینه ۳ ایالت برای مقابله با کرونا ضرورت ندارد

---

قرنطینه شش محله از شهر مدینه منوره

ایندپندنت عربی نوشت: شش محله از شهر مدینه منوره از روز گذشته بطور کامل قرنطینه شد.
پایگاه اینترنتی ایندپندنت عربی در گزارشی به قلم ایمن الغبیوی نوشت: عربستان سعودی صبح روز گذشته اعلام کرد آمد و شد در شش محله مسکونی در شهر مدینه منوره در غرب عربستان سعودی بطور کامل ممنوع است. در بیانیه‌ای که امیر این منطقه منتشر کرد آمده است این تصمیم پس از «توصیه‌های بهداشتی» برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد.
اقدامات پیشگیرانه بهداشتی برای مبارزه با ویروس کرونا در محله‌های «الشریبات، بنی ظفر، قربان، الجمعه، بخشی از الاسکان و بنی خدره» به مرحله اجرا در می‌آید و ورود و خروج در این محله‌ها بطور ۲۴ ساعته ممنوع است.

نگرانی دولت انگلیس از افزایش آمار تلفات
مایکل گاو وزیر بلندپایه در کابینه انگلیس گفت: درحالی که آمار و ارقام از مرگ بیش از ۱۰۰۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا حکایت دارد، دولت بسیار از این وضع نگران است.

بحران دفن اجساد بیماران کرونایی در اکوادور


به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، شهر گوایاکیل در اکوادور با بحران جدیدی مواجه است.
بیمارستان‌ها و کلینیک‌های این شهر دیگر تخت خالی برای پذیرش بیماران جدید ندارد و شهردار این شهر درباره افزایش تعداد اجساد هشدار داد. تاکنون اکوادور ۱۸۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۴۰ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری را گزارش کرده است.

مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا بیشتر از ۱۰ هزار نفر شد

میزان مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش سی ان ان، خیابان ها در شهر میلان و دیگر شهرهای ایتالیا به علت هشدارهای جدی دولت برای ماندن در منزل به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این چنین خلوت شده اند. میزان مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت.
خبرنگار سی ان ان گفت: در اینجا شاهد تابوت های زیادی هستیم که در کنار هم گذاشته شده اند. این تصاویر تابوت ها مربوط به یک کلیسا در شمال ایتالیا - کانون شیوع کرونا در این کشور است. فاصله گیری اجتماعی به این معنی است که افراد خانواده و دوستان این قربانیان نمی توانند در مراسم خاکسپاری آنها شرکت کنند. افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند، در تنهایی می میرند و در تنهایی به خاک سپرده می شوند.
یکی از کشیش های این کلیسا در شمال ایتالیا در گفتگو با سی ان ان گفت" شاهد مرگ بیمارانی بودم که در تنهایی جان دادند بدون این که کسی به دیدن آنها بیاید و آخرین وصیت های آنها را بشنود. آنها فرصت نکردند با عزیزانشان صحبت کنند."
خبرنگار سی ان ان در ادامه این گزارش گفت: روند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا همچنان ادامه دارد و هنوز هیچ نشانه ای از کُند شدن این روند به چشم نمی خورد. همچنان ویروس کووید ۱۹ در ایتالیا بیشتر از هر جای دیگر در روی زمین جان مردم را می گیرد. سیستم خدمات درمانی ایتالیا که زمانی یکی از بهترین نظام های درمانی در اروپا بود اکنون با محدودیت ها و کمبودهایی مواجه شده است. شیوع این ویروس در ایتالیا بیش از  ۵۰ نفر از کادر درمانی را به کام مرگ کشانده است و بیش از ۷۰۰۰ نفر هم در سراسر ایتالیا مبتلا شده اند.
ایتالیا سه هفته است که به تعطیلی کشانده شده است و پزشکان امیدوارند اقدامات بسیار سختگیرانه ای را در پیش گرفته شده است سرانجام به نتیجه برسد. دکتر مورنو ترسولدی گفت" امیدواریم از این پس تعداد مبتلایان کمتری به بخش های اورژانس منتقل شوند تا بتوانیم بهتر از بیماران مراقبت کنیم."
حتی اگر تعداد مبتلایان به این ویروس کاهش یابد اما آسیب هایی که شیوع این بیماری به این کشور وارد کرده است بسیار زیاد است.جمعه شب آمار مرگ و میر ناشی از کرونا ظرف یک روز ۹۶۹ نفر اعلام شد. مقامات ایتالیا شنبه شب مرگ ۸۸۹ نفر دیگر را در این کشور گزارش کردند.

تازه‌ترین خبر‌ها درباره شیوع جهانی بیماری کرونا و تدابیر کشور‌های مختلف برای مقابله با آن را در اینجا بخوانید:

شمار مبتلایان در  بلژیک از ۱۰ هزار و قربانیان از ۴۳۰ نفر فراتر رفت

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: وزارت بهداشت بلژیک اعلام کرد با ابتلای هزار و ۱۰۲ نفر دیگر به ویروس کرونا در این کشور، مجموع شمار مبتلایان به ۱۰ هزار و ۸۳۶ نفر افزایش یافت. تاکنون ۴۳۱ نفر هم در بلژیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، جان خود را از دست داده اند.

مرگبارترین روز اسپانیا / رکورد جدید آمار قربانیان کرونا در اسپانیا

روز مرگبار کرونا در اسپانیا؛ ثبت بیش از ۸۰۰ قربانی در یک روز

اسپانیا روز مرگباری را سپری کرده است؛ به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳۸ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش مهر، وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳۸ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار و ۵۶۲ نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شدند.

با این احتساب، شمار قربانیان کرونا در اسپانیا به ۶ هزار و ۵۲۸ نفر و تعداد مبتلایان نیز به ۷۸ هزار و ۷۹۷ نفر افزایش یافت.

نخست‌وزیر فرانسه: در ابتدای جنگ با کرونا هستیم

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه از مردم این کشور خواست برای دو هفته سخت خودشان را آماده کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران  به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، ادوارد فیلیپ به شهروندان فرانسه درباره شرایط دشواری که در دو هفته نخست مال آوریل با آن روبرو خواهند شد، هشدار داد.

فیلیپ خواستار همکاری بیشتر مردم در مقابله با شیوع ویروس کرونا شد و افزود: همه ما باید خود را برای روبرو شدن با این چالش آماده کنیم و تلاش گسترده‌ای در طولانی مدت انجام دهیم. با صراحت و وضوح می‌گوییم که ما هنوز در ابتدای جنگ هستیم و دو هفته نخست ماه آوریل، بسیار سخت و سخت‌تر از دو هفته گذشته خواهند بود.

گفتنی است شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به حدود ۳۸ هزار نفر رسید و شمار قربانیان هم به ۲۳۱۴ افزایش یافت. بیش از چهار هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

ثبت ۲۷۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه با ۲۷۰ نفر افزایش به هزار و ۵۳۴ نفر رسید.

بیش از ۱۳ هزار مبتلا به کرونا در سوییس

بر اساس جدیدترین آمار وزارت بهداشت سوییس تاکنون ۱۳ هزار و ۲۱۳ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۲۳۵ نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌اند. دانیل کخ از وزارت بهداشت سوییس گفت هم اکنون ۲۸۰ نفر در بخش‌های ویژه مراقبت بستری هستند.

این کارشناس وزارت بهداشت در نشستی مطبوعاتی در برن سوییس از مردم خواست و تاکید کرد همچنان در خانه بمانند.

شمار مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی به ۴ هزار نفر نزدیک شد

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی را سه هزار و ۸۶۵ نفر و شمار قربانیان را ۱۲ نفر اعلام کرد.

دو برابر شدن آمار قربانیان کرونا در آمریکا طی دو روز

با عبور آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در آمریکا از ۲۰۰۰ نفر، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در این کشور طی دو روز دو برابر شد.

دلیل افزایش شدید مبتلایان به کرونا در آمریکا چیست ؟

آزمایش کرونای خدمتکار نزدیک ملکه انگلیس مثبت اعلام شد

با مثبت شدن آزمایش کرونای خدمتکار نزدیک ملکه انگلیس، بار دیگر نگرانی‌ها درباره وضعیت سلامت ملکه الیزابت دوم افزایش یافت.

مرگ یک نوزاد بر اثر کرونا

یک نوزاد در ایلینوی آمریکا بر اثر ابتلا به کووید–۱۹ جان خود را از دست داد.

ثبت ۴۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در چین

چین با ثبت ۴۵ مورد جدید ابتلا به کرونا، از افزایش مبتلایان به این ویروس به ۸۱۴۳۹ نفر خبر داد.

همچنین با ثبت پنج مورد جدید فوت در چین، شمار جان باختگان کرونا در این کشور به ۳۳۰۰ نفر افزایش یافت.

ممنوعیت تجمع بیش از ۲ نفر در ایرلند شمالی

در ایرلند شمالی تجمع بیش از دو نفر به منظور ممانعت از شیوع کرونا ممنوع شد.

ثبت ۱۳۱ مورد جدید در مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرد با ثبت ۱۳۱ مورد جدید تعداد کل مبتلایان به کرونا در این کشور به ۸۴۸ نفر رسید.

کارآمدی روش رعایت فاصله اجتماعی در کنترل همه‌گیری کرونا

مقامات استرالیایی اعلام کردند توانسته‌اند با رعایت فاصله اجتماعی گسترش ویروس کرونا را به نصف کاهش دهند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی