اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

برنامه‌های گسترده جهادی در مقابله با کرونا از قم شروع شد

برنامه‌های گسترده جهادی در مقابله با کرونا از قم شروع شد

مدیرکل صداوسیمای استان قم بر پیشگامی قم در برنامه‌های جهادی در خصوص مقابله با کرونا تاکید کرد.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور از قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(ع) بازدید و در این مراسم با حجت الاسلام والمسلمین محمد لطفی نیاسر مدیرکل صداوسیمای قم نیز دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل صداوسیمای استان قم در این مراسم با اشاره به حضور خیرین و ایجاد قرارگاه مردمی و بسیج از قم افزود: مسائلی چون تغسیل و تدفین بیماران کرونایی از قم شکل گرفت و حضور طلاب و گروههای جهادی و مدافعان سلامت واقعا تلاش های بی‌نظیری داشتند، مجموعه این تلاش ها کاری سخت است و در حوزه رسانه کار وسیعی به شمار می رود و باید به آن پرداخته شود.

لطفی نیاسر در این دیدار اطلاع رسانی را دارای نقشی مهم در ارتقای سطح آگاهی و آموزش برای پیشگیری از انتقال ویروس دانست و افزود: بیش از ۱۹ هزار دقیقه برنامه در صداو سیمای قم در قالب خبر، برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و فضای مجازی در مورد مقابله با کرونا تولید شد.

وی افزود: همچنین برنامه‌های گسترده‌ای در سطح ملی و بین‌المللی تولید شده است و تلاش کرده‌ایم از همان بدو شناسایی ویروس در عرصه اطلاع رسانی، حضوری جدی داشته باشیم.در این قرارگاه فعالیت‌های خوبی در حوزه رسانه، اطلاع‌رسانی، فرهنگی و پشتیبانی انجام می شود و از نیروهای رسانه ای در قرارگاه استفاده می شود که به طور حرفه ای به تولید برنامه می‌پردازند.

وی یادآورشد:  بسیاری از این تولیدات نیز در شبکه های سراسر پخش می‌شود و در شبکه‌های ملی و بین المللی همچون الکوثر و العالم نیز برنامه ساخته شده است و وضعیت قم را در مقابله با این بیماری تشریح کرده ایم. آموزش مردم و معرفی خدمات دولتی و فعالیت های مجلس از طریق رسانه انجام شد و کارهای جهادی مهمی را تبیین کرده و به پاسخگوئی به شبهات نیز پرداخته ایم.

مدیرکل صداوسیمای استان قم اظهارکرد: هیچ عرصه ای نیست که رسانه حضور نداشته باشد و می توان بسیاری از اقدامات در مساجد و یا توسط خیرین را معرفی کرد، به ویژه از طریق برنامه ها می توان در مقابل بازی رسانه ای کشورهای غربی و آمریکا ایستاد. مردم می دانند که نظام جمهوری اسلامی، عزمی جدی در نابودی کرونا ویروس در پیش گرفته است و ما در بسیاری از عرصه های درمان و پیشگیری حرف برای گفتن داریم./ایسنا

اخبار کرونا را اینجا بخوانید

کپی