اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

انتقاد شدید سندرز از بیمه درمانی آمریکا / مرگ آمریکایی‌ها به‌خاطر نداشتن هزینه‌های بیمارستان ننگ است

انتقاد شدید سندرز از بیمه درمانی آمریکا / مرگ آمریکایی‌ها به‌خاطر نداشتن هزینه‌های بیمارستان ننگ است

سناتور کهنه کار ایالت ورمونت آمریکا در انتقاد از وضعیت بیمه درمانی در این کشور، از مرگ شهروندان آمریکایی می گوید که به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه های درمانی، جان خود را از دست می دهند.

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا و از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری روز شنبه در یک پیام توئیتری با انتقاد از وضعیت بیمه درمانی در آمریکا، وضع کنونی را مایه ننگ این کشور در عرصه بین المللی خواند.

وی در پیام توئیتری خود نوشت: «مردم این روزها در حال مرگ هستند، با آنکه می‌دانند بیمارند اما به بیمارستان نمی‌روند چون توانایی پرداخت صورتحساب خود را ندارند».

این سناتور کهنه کار و سوسیال مأب آمریکایی در ادامه این پیام می‌افزاید: «این وضعیت یک ننگ بین المللی است. و لازم است که ما بیمه درمانی را به یک حق [شهروندی] تبدیل کنیم».

این اظهارات سندرز در حالی در توئیتر منتشر شد که بنا به اعلام منابع بهداشتی در آمریکا، تا روز گذشته (جمعه) تعداد کل مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۰۰۳۹۲ نفر و تعداد قربانیان نیز به ۱۵۴۳ نفر افزایش یافته است.

مرگ آمریکایی‌ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است

یکی از نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور گفت مرگ شهروندان آمریکایی به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان‌ها یک رسوایی بین‌المللی به شمار می‌آید.

به گزارش فارس، «برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» و از نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی در توئیتر به مرگ مردم این کشور به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان‌ها اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «امروز (مردم آمریکا) در حال مرگ هستند و با وجود آنکه می‌دانند بیمار هستند اما به دلیل نداشتن استطاعت پرداخت هزینه‌ها، به بیمارسنان نمی‌روند.»

این سناتور ایالت ورمونت در ادامه نوشت: «این یک رسوایی بین‌المللی است. ما باید مراقبت درمانی را به یک حق تبدیل کنیم.»

علی‌رغم اینکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از افزایش توانایی این کشور در انجام تست ویروس کرونا خبر داده بود، مقامات ایالات مختلف این کشور برای انجام تست‌ها، گزارش آن‌ها و ردیابی این ویروس با محدودیت جدی مواجه هستند.

بر اساس آخرین آمار، مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به نزدیک 124 هزار نفر رسیده  و قربانیان این ویروس در این کشور به 2229 نفر افزایش یافته‌اند.

ترامپ روز گذشته دستوری را صادر کرده که بر اساس آن تمامی نیروهای ذخیره ارتش برای کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا فراخوانده می‌شوند.

پیش‌تر دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن تخمین زده بود که ویروس کرونا  طی چهار ماه آینده به‌صورت میانگین تا ۸۱ هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ فرو می‌برد و تا ماه ژوئن نیز فروکش نمی‌کند./مهر و فارس

کپی