اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

واعظی: دستگاه دیپلماسی، آمریکا را در جهان رسوا کرده است

واعظی: دستگاه دیپلماسی، آمریکا را در جهان رسوا کرده است

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: موضوع مبارزه با ویروس کرونا از ماه بهمن سال گذشته تابه‌حال اولویت اول دولت و شخص رییس جمهوری بوده است.

 رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه دستگاه سیاست خارجی در راستای استیفای حقوق ملت ایران از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، گفت: امروز شاهدیم حوزه دیپلماسی با تلاش خستگی‌ناپذیر توانسته آمریکا را در عدم صداقت خود در اعتنا کردن به جان و سلامت مردم ایران رسوا کند.

 «محمود واعظی» شامگاه شنبه در گفت و گویی درباره ارتباط اجرای محدودیت‌ها و قرنطینه به سیاست چانه زنی برای رفع تحریم‌ها گفت: موضوع مبارزه با ویروس کرونا از ماه بهمن سال گذشته تابه‌حال اولویت اول دولت و شخص رییس جمهوری بوده و بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاست داخلی و خارجی، دولت با همه توان و با بهره گیری از ظرفیتهای کشور در سایر بخش‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی برای سلامت مردم تلاش می کند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری بیان کرد: انتظار است که در این شرایط بسیار سخت تحلیل و اظهارنظرها براساس برداشتهای شخصی و اطلاعات نادرست نباشد که موجب تفرقه و خط‌کشی های سیاسی شود.

واعظی درباره  تلاش های دیپلماتیک در این حوزه گفت : دستگاه سیاست خارجی در راستای استیفای حقوق ملت ایران، از هیچ تلاشی دریغ نکرده است و امروز شاهدیم که در حوزه دیپلماسی، وزارت امور خارجه با هدایت محمد جواد ظریف تلاش خستگی ناپذیر و بسیار وسیعی را انجام داده‌اند و توانسته‌اند آمریکا را در عدم صداقت خود در اعتنا کردن به جان و سلامت مردم ایران رسوا کنند.

رییس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: اکنون نه تنها وزارت امور خارجه در آشکار کردن تاثیر تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر زندگی روزمره مردم ما پیشتاز بوده و این واقعیت را برای دولت و ملت‌های جهان روشن‌تر از همیشه کرده است بلکه این مسئولیت را در مسیر خدمت به مردم، بدون توجه به حواشی و خبرسازی های جعلی ادامه خواهد داد.

واعظی بیان کرد: سیاست خارجی ما بر اساس منافع کشور و اصول راهنما و خط مشی روشنی که وجود دارد مسیر مستقل و مکمل خود را طی می کند و ملاحظات سیاست خارجی، کمترین نقشی در اراده دولت برای مقابله قاطع با ویروس کرونا و پاسداری از سلامت مردم ما نداشته و نخواهد داشت./ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی