اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

نامه یازده سناتور آمریکایی به ترامپ برای لغو موقت تحریم‌های ایران

نامه یازده سناتور آمریکایی به ترامپ برای لغو موقت تحریم‌های ایران

یازده سناتور دموکرات آمریکایی عصر روز گذشته در نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخواست کردند که این کشور به طور موقت تحریم‌هایی را که بر مقامات و اقتصاد ایران و ونزوئلا اعمال کرده است به تعلیق در آورد

یازده سناتور آمریکایی در نامه‌ای به دولت این کشور خواستار لغو موقت تحریم‌های اعمال‌شده بر ایران و ونزوئلا برای تسهیل مبارزه این کشورها با کرونا شدند.

این سناتورها در نامه‌ خود به رهبری کریس مورفی، سناتور عضو کمیته روابط خارجی آمریکا نوشتند: در حالی که این کشورها برای حل بحران در کشورشان تلاش می‌کنند، تحریم‌های آمریکا مسیر ورود داروها و تجهیزات بشردوستانه ضروری را می‌بندد.

سناتورهای امضا کننده این نامه از مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری این کشور خواستنند تا به طور موقت و به مدت 90 روز تحریم‌هایی را که ممکن است از انتقال کمک‌های بشردوستانه به ایران و ونزوئلا ممانعت کند، به تعلق در بیاورند.

آن‌ها همچنین این درخواست را مطرح کرده‌اند که دولت آمریکا باید به وضوح اجازه انتقال تجهیزات پزشکی مانند کیت‌های تشخیص را به این کشورها داده و از طریق یک کشور یا سازمان دیگر به عنوان طرف سوم، به ایران و ونزوئلا «کمک‌رسانی بی‌قیدوشرط» کند./ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی