اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

هوای تهران پاک است

هوای تهران پاک است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد.

 کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه، از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۱ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۶۲ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۵ و منواکسید کربن با شاخص ۱۸ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه۱۳) با شاخص ۷۷، شریف (منطقه۲) با شاخص ۷۱ و شادآباد(منطقه ۱۸) با شاخص ۷۰۸ طی ۲۴ ساعت گذشته شرایط سالم یا همان قابل قبول را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران(منطقه ۷) با شاخص ۴۶،  پونک با شاخص ۴۷، مسعودیه (منطقه۱۵) با شاخص۴۸ در همین مدت با کمترین آلایندگی ممکن، جز پاکترین مناطق تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال پنج روز هوای پاک و سه روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است./ایرنا

کپی