اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

بوریس جانسون کرونا گرفت

بوریس جانسون کرونا گرفت

تست کرونای بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا و مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا مثبت از آب درآمد.

ایران آنلاین: بوریس جانسون گفته است که او نشانه‌های خفیفی از جمله تب و سرفه در 24 ساعت گذشته داشته است. او توضیح داده که به «خودقرنطینه‌گی» در ساختمان شماره 10 ادامه می‌دهد اما «کشور را از راه ویدیوکنفرانس در مسیر مبارزه با این ویروس مدیریت خواهد کرد.»

این خبر را بی‌بی‌سی منتشر کرده و می‌نویسد: آخرین مرتبه در شب پنجشنبه بود که بوریس جانسون در خارج از ساختمان شماره 10 درحالی دیده شد که در حال تشویق کادر درمانی کشور بود. در ویدیویی که جانسون در اکانت خود در توییتر منتشر کرد، گفته است: «من از خانه کار می‌کنم و به خودقرنطینه‌گی ادامه می‌دهم و این صحیح‌ترین کار برای انجام است. اما شکی نیست که این اتفاق به مدد تکنولوژی‌های مدرن امکان‌پذیر است که فرصت برقرار ارتباط میان من با تیمم را فراهم می‌کند.»

او در پایان بازهم از تیم درمانی و از تمام کسانی که در این شرایط به کشور کمک می‌کنند تشکر کرد.

از سوی دیگر، امروز بعدازظهر نیز تست کرونای مت هانکوک، وزیر بهداشت این کشور نیز مثبت اعلام شد اما هنوز درباره نحوه کار او صحبتی به میان نیامده است، فقط می‌دانیم که او نیز در قرنطینه‌ای خودخواسته به سر می‌برد. 

 

ملکه مشکلی ندارد

بی‌بی‌سی در گزارش زنده‌ای که از این چند ساعت منتشر کرده، تاکید می‌کند که حال ملکه بریتانیا خوب است و او از 11 مارچ با بوریس جانسون دیدار نکرده است، بلکه صحبت‌های آنها تلفنی انجام شده است. تمام این خبرها، تنها یک روز پس از انتشار خبر درگیری ولیعهد بریتانیا با ویروس کرونا منتشر شده است. 

کپی