اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

سوء تغذیه ۲۴ درصد بیماران کرونایی بستری شده / راه اندازی سامانه‌ پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای درباره کرونا​

سوء تغذیه ۲۴ درصد بیماران کرونایی بستری شده / راه اندازی سامانه‌ پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای درباره کرونا​

رئیس انستیتوی تحقیقات تغذیه‌ای کشور با بیان اینکه حدود ۹۰۰۰ نفر در کشور فارغ‌التحصیل تغذیه داریم، گفت: حدود ۲۴ تا ۲۸ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها دچار سوءتغذیه‌ هستند و در این بحران به صورت خاص‌تری باید به تغذیه توجه شود.

دکتر جلال الدین میرزای رزاز در گفتگوی ویدیویی با خبرنگاران با بیان اینکه مباحث کلی تغذیه را در این مدت پس از شروع بحران کرونا به طرق مختلف به اطلاع مردم رساندیم، اظهار کرد: تغذیه سالم، محور توسعه پایدار در هر جامعه است. وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می‌شویم برای کوتاه‌تر کردن دوران بحران می‌توانیم از راهکارهای تغذیه‌ای سالم بهره ببریم.

تازه ترین اخبار مربوط به شیوع کرونا را اینجا  بخوانید

وی افزود: حدود 9000 نفر در کشور فارغ‌التحصیل تغذیه داریم که در کنار همه مدافعان سلامت کار گروهی می‌کنند؛ در بحران کرونا در بیماران بستری هر کدام از ارکان نظام سلامت در جایگاه خود باید ایفای نقش کنند تا نهایتاً خروجی خوبی در قالب کوتاه‌تر کردن مدت زمان بستری داشته باشیم.

به گزارش تسنیم ، رزاز اضافه کرد: حدود 24 تا 28 درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها دچار سوءتغذیه هستند و در این بحران به صورت خاص‌تری باید به تغذیه توجه شود؛ از لحاظ تعداد کارشناسان تغذیه در مقایسه با کشورهای همسایه و در حال توسعه وضعیت خوبی داریم و 11 نفر متخصص تغذیه به ازای هر 100 هزار نفر داریم بنابراین به اندازه کافی فارغ‌التحصیل در این زمینه داریم.

راه اندازی سامانه‌پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا

میرزای رزاز گفت: بیش از ۷۰۰ کارشناس در سامانه پاسخگویی تاک به صورت آنلاین پاسخگوی سوالات تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا هستند.
راه اندازی سامانه‌پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا

جلال الدین میرزای رزاز رئیس دانشکده و انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور و رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در اقدامی هوشمندانه و هدفمند با بسیج ملی و برای مقابله با بیماری کرونا یک اپلیکیشن ایرانی با نام تاک طراحی و تولید کرده است تا افراد در زمینه‌های تغذیه، ایمنی و کرونا اطلاعات تغذیه‌ای موثقی کسب کنند.

او افزود: این اپلیکیشن پس از رونمایی در هفته گذشته به بیش از ۵ پرسش از سوی کاربران پاسخ داده است و علاوه بر آن تاکنون بیش از ۱۰ هزار کاربر فعال از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

رزاز در ادامه با بیان اینکه اکنون بیش از ۷۰۰ کارشناس در سامانه پاسخگویی تاک ثبت نام کرده‌اند که به صورت داوطلبانه به سوال‌های تغذیه‌ای مردم پاسخگو باشند، گفت: هدف از طراحی این اپلیکیشن ارتقای سواد تغذیه‌ای گروه‌های مختلف اجتماعی و پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری کرونا ویروس است زیرا برخی افراد سودجو و غیر صلاحیت‌دار با انتشار اخبار کذب پشتوانه علمی کشور را مختل کرده اند لذا بدین ترتیب تلاش انستیتو بر این بوده است که از سردرگمی هم‌میهنان در کسب اطلاعات تغذیه‌ای در عرصه‌ی مجازی بکاهد.

رئیس انجمن تغذیه ایران در ادامه بیان کرد: در اپلیکیشن تغذیه‌ای تاک با بررسی دقیق به پرسش‌ها در خصوص مراقبت‌های تغذیه‌ای در سه بخش اصلی پیشگیری، درمان و مراقبت‌های تغذیه‌ای دوران پس از نقاهت بیماری کرونا و همچنین دستورالعمل‌های رسمی نهاد‌های مرجع علمی، پاسخ‌هایی مبتنی بر شواهد و کاربردی به پرسش‌ها و شبهات تغذیه‌ای پاسخ داده می‌شود.

رزار اظهار کرد:  روزانه محتوای پیش‌فرض سؤالات نیز بروز رسانی می‌شود و اگر پرسش کاربران در مجموعه‌های طبقه‌بندی شده‌ سؤالات یافت نشود، با اتصال به کارشناسان زبده علوم تغذیه از طریق اپلیکیشن، به صورت آنلاین به این پرسش‌ها و به صورت اختصاصی پاسخ داده خواهد شد.

او ادامه داد: علاوه بر مردم داخل کشور، پارسی زبانان سراسر جهان هم می‌توانند از این اپلیکیشن ایرانی بهره ببرند، زیرا این اپلیکیشن می‌تواند شرایط آسان‌تری را برای عبور از این بحران برای مردم جامعه فراهم کند./باشگاه خبرنگاران و تسنیم

کپی