اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شکرستان ویژه کرونا پخش می‌شود

شکرستان ویژه کرونا پخش می‌شود

10 قسمت از «شکرستان»، ویژه توصیه‌های مربوط به کرونا از تلویزیون پخش می‌شود.

سیدمسعود صفوی، تهیه‌کننده برنامه «شکرستان» از تولید 10 قسمت از این مجموعه خبر داد. پایگاه اطلاع‌رسانی سیما در گفت‌وگو با این تهیه‌کننده نوشته است: «همزمان با اعلام هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره شیوع ویروس کرونا، مرکز پویانمایی صبا هم درصدد برآمد تا با تولید انیمیشن‌های آموزشی، نسبت به آگاه‌سازی جامعه در برابر این بیماری اقدام کند. تجربه نشان داده پیام‌های اخلاقی و بهداشتی و آموزشی از طریق انیمیشن به سبب جذابیت‌های بصری آن خیلی بهتر، موثرتر و ماندگارتر است. لذا از کاراکترهای پویانمایی «شکرستان» که طرفداران بسیاری هم دارند در جهت تولید برنامه‌های آموزشی ضدکرونا استفاده کردیم.»

به گفته صفوی، 10 توصیه و پیام اصلی در زمینه بیماری کرونا از سوی گروه فیلمنامه‌نویسی «شکرستان» به قصه‌های دو دقیقه‌ای تبدیل و سپس ساخت قسمت‌های انیمیشن آغاز شد. این ۱۰ قسمت در مدت زمان دو هفته پایان سال ۹۸ به صورت فشرده و فعالیت شبانه‌روزی گروه «شکرستان» نوشته، طراحی، تولید و صداگذاری شد.

به نظر می‌رسد که این محتوا در مراحل پایانی آماده‌سازی به سر می‌برد و پس از آن از سوی مرکز صبا برای شبکه‌های تلویزیونی ارسال می‌شود.

تهیه‌کننده «شکرستان» تاکید کرد: «مبارزه با بیماری کرونا مخصوص یک صنف و شغل خاص نیست بلکه تمام افراد جامعه با توجه به توانایی و تخصص خویش باید در این مبارزه گام بردارند. فعالان بخش انیمیشن هم می‌توانند با تولید انیمیشن‌های خوب و جذاب بهترین پیام‌های آموزشی و پیشگیری را به افراد جامعه منتقل کنند.»

منبع: ایرنا

 

 

کپی