اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

یک ساختمان مسکونی در تهران منفجر شد

یک ساختمان مسکونی در تهران منفجر شد

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از یک انفجار مرگبار در ساختمانی مسکونی خبر داد.

ساعت 4:20 دقیقه بامداد امروز یک ساختمان مسکونی دو طبقه و قدیمی منفجر شد و ماموران سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران دو ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه واقع در خیابان شهید رجایی، خیابان تختی اعزام شدند.

سید جلال ملکی، درباره جزییات این حادثه گفته است: «در قسمت زیرزمین این ساختمان واحد ۴٠ متری وجود داشت که در همین قسمت انفجار شدیدی رخ داده بود. شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های چند خانه اطراف شکسته شده بود و سقف زیرزمین و دیواره‌ها به طور کلی تخریب شد بود.»

طبق صحبت‌های سخنگوی آتش‌نشانی تهران، در این حادثه یک مرد 70 ساله که در زیرزمین گرفتار شده بود، پس از رهاسازی و تحویل به اورژانس جان خود را از دست داد. اما «چهار تن دیگر، از جمله دو خانم و دو آقا نیز در طبقات بالایی مصدوم شده بودند که این افراد نیز به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.»

مشخص شده است که این انفجار ناشی از نشت گاز شهری و ایجاد شعله و جرقه ناگهانی رخ داده بود البته اینکه نشت از یک وسیله بوده است یا لوله‌کشی‌ها باید از سوی سایر کارشناسان بررسی شود.

ملکی پس از پایان امدادرسانی به خبرگزاری ایسنا گفته است: «این عملیات ساعت ۵:۵٧ به پایان رسید و ما باز هم تاکید می‌کنیم که هرگونه دستکاری در لوله‌های گاز باید با اخذ مجوز‌های لازم صورت بگیرد و خواهش می‌کنیم که این اقدامات انجام نشود.»/ ایسنا

پانوشت: عکس تزیینی و مربوط به انفجار یک سالن عروسی در سقز است.

کپی