اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

طراحی اولین سامانه مدیریت و توزیع اقلام مرتبط با کرونا

طراحی اولین سامانه مدیریت و توزیع اقلام مرتبط با کرونا

رئیس پارک علم و فناوری گلستان از طراحی و راه‌اندازی نخستین سامانه مدیریت و توزیع اقلام مرتبط با کرونا ویروس توسط یکی از هسته‌های فناور مستقر در این پارک خبر داد.

مهدی غفاری اظهارکرد: اولین سامانه مدیریت و توزبع اقلام مربوط به کرونا ویروس covid۱۹ با حمایت ویژه مرکز رشد پارک علم و فناوری گلستان توسط هسته فناور فناوران هیرکان (هیرکالند) با مدیریت محمد ضیائی در روزهای گذشته طراحی و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گلستان قرار داده شد.

وی تصریح کرد: این سامانه برای مراکز توزیع مورد تایید ستاد مدیریت و برنامه‌ریزی کرونا ویروس استان‌ها اعم از داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت طراحی و اجرا شده است.

غفاری افزود: در فاز اول فروش و تحویل اقلام مورد نیاز به کادر سلامت اعم از پزشکان، پرستاران، کادر درمان و همچنین بیماران مبتلا و گروه‌های پرخطر مدنظر است و در فاز دوم همه افراد سالم را تحت پوشش قرار خواهد داد.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان خاطرنشان گفت: همچنین مراجعان به مراکز توزبع در این سامانه می‌توانند بر اساس کد ملی و کدپستی محل سکونت خود در این سامانه ثبت نام و نسبت به سفارش اقلام بهداشتی مورد نیاز اقدام کنند.

وی در ادامه به قابلیت گزارش‌گیری آماری و داینامیک بودن این سامانه اشاره و تصریح کرد: طراحی این سامانه به گونه‌ای است که نحوه توزیع اقلام در مراکز توزیع شهرستان‌ها توسط مدیران استانی و شهرستانی تعیین و میزان اقلام توزیع شده به طور کامل قابل گزارش‌گیری است.

غفاری بیان کرد: امکان مدیریت اقلام توسط دستگاه‌هایی که امکان توزیع رایگان اقلام مربوط به کرونا ویروس را دارند هم از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سامانه است./مهر


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی