اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
توضیح ایران درباره فعالیت "پزشکان بدون مرز" در کشور

به اتباع خارجی در استان های شرقی کمک کنید

به اتباع خارجی در استان های شرقی کمک کنید

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری امروز خود درباره ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر عدم پذیرش «پزشکان بدون مرز» از سوی ایران اظهار داشت: انتظار نداریم وزیر خارجه آمریکا حرف راست بزند. چیزی به عنوان اخراج پزشکان بدون مرز نداریم؛ اینکه این گروه پزشکی غیرسیاسی و غیردولتی به فکر ایران بودند مثبت بوده اما نوع محتوای کمک‌های درمانی منطبق با نیازهای ما نبود.

  به گزارش فارس، وی با اشاره به ایجاد بیمارستان 48 تختی توسط پزشکان بدون مرز،ادامه داد: ما در اصفهان نیازی به بیمارستان 48 تختخوابی نداریم و دهها برابر این میزان در اصفهان موجود است. قاعدتاً این امکانات می‌تواند برای اتباع خارجی به ویژه در استان‌های شرقی ما به کار گرفته شود و در کنار امکانات ما از آنها استفاده شود؛ اما ما در داخل کشور به چنین کمکی نیاز نداریم؛ البته این اقدام قابل تقدیر است. جهانپور تاکید کرد که هیچ کس اخراج  نشده و اخراج بی‌معنی است و این افراد ویزا گرفته بودند. 
سخنگوی وزارت بهداشت درباره «ویروس هانتا و علائم آن»، گفت: ویروس هانتا مورد جدیدی نیست و جزو بیماری‌های مشترک انسان و جوندگان کوچک است و قبلاً نیز شناسایی شده بود. در حال حاضر در چین طغیانی از این بیماری وجود ندارد و لذا این موضوع بیشتر ژورنالیستی است تا اینکه دغدغه‌ای در حوزه سلامت باشد.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.