اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کمپین لغو تحریم‌های ایران به ۱۰۰ هزار امضا رسید

کمپین لغو تحریم‌های ایران به ۱۰۰ هزار امضا رسید

کمپین لغو تحریم‌های ایران به ۱۰۰ هزار امضا رسید

کمپین اینترنتی لغو تحریم های ایران به مرز یک صد هزار امضا رسید.

به لطف خدا کمپین اینترنتی که برای لغو تحریم های ایران راه انداخته بودیم به مرز یک صد هزار امضا رسید. الان حدود ۹۷ هزار و ۵۰۰ است و ان شاء‌الله تا ساعاتی دیگر یک صد هزار را هم رد می کند. این واقعا یک موفقیت بزرگ در خارج از کشور است و شاید نخستین اقدام به نفع مردم ایران است که این همه امضا جمع کرده است.

این فراخوان امید دارد با افزایش فشار افکار عمومی بر نهادهای بین المللی، این سازمان ها و نهادها نیز آمریکا و اروپا را برای لغو یا کاهش تحریم ها تحت فشارواقعی بگذارند و نتایج مفیدی در حمایت از مردم ایران بدست آورد.

پس از این فراخوان بود که فراخوان های دیگری نیز در حمایت از لغو تحریم های ایران از سوی نهاد های مردم نهاد و سازمان های بین المللی دیگر نیز شکل گرفت.

در روزهای اخیر اعلام شد که کانال بانکی ویژه سوئیس فعال شده و روز سه شنبه، دبیر حقوق بشر سازمان ملل رسما خواهان بازنگری در تحریم ها علیه ایران شد، چرا که این تحریم ها مستقیما بر وضعیت بهداشت و درمان مردم در معرض یا آسیب دیده از کرونا تاثیر می گذارد. در انگلیس نیز یک فراخوان برای تقاضا از پارلمان این کشور در ضرورت لغو تحریم های ایران آغاز شد. گرچه تا رسیدن به نتیجه عملی مطلوب باید تلاش های بیتشری شود ولی تا همین جا هم نقش افکار عمومی به خوبی آشکار شده است. / ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.