اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

طراحی حلقه هوشمند برای تشخیص زودهنگام کرونا

طراحی حلقه هوشمند برای تشخیص زودهنگام کرونا

یک استارتاپ سازنده سخت افزار سلامتی سعی کرده است یک حلقه هوشمند طراحی کند که می‌تواند به تشخیص علائم فیزیولوژیکی اولیه که ممکن است نشانگر شروع کرونا باشد.

استارت آپ‌ها همچنان به دنبال یافتن راه‌هایی جدید برای کمک به تلاش‌های مداوم برای مبارزه با گسترش جهانی کرونا هستند. درواقع استارتاپ‌ها به عنوان نواوران دنیای فناوری قصد دارند با روش‌هایی مدرن به جنگ کرونا بروند بر همین اساس نیز یک استارتاپ سازنده سخت افزار سلامتی شخصی به نام Oura نیز سعی کرده است یک حلقه هوشمند طراحی کند. این استارتاپ در حال همکاری با دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو (UCSF) در یک مطالعه جدید است تا ببیند آیا دستگاه مذکور می‌تواند به تشخیص علائم فیزیولوژیکی اولیه که ممکن است نشانگر شروع کرونا باشد، کمک کند یا خیر.
در حدود ۲۰۰۰ متخصص بهداشت و درمان در خط مقدم، در طول مطالعه حلقه‌های هوشمند را می‌پوشند. این حلقه‌ها دمای بدن کاربرو الگو‌های خواب، ضربان قلب و میزان فعالیت را به طور مداوم ردیابی می‌کند. تب یک علامت شایع و اولیه است که می‌تواند نشان دهنده ابتلا به کرونا باشد؛ بنابراین بررسی مداوم دمای بدن می‌تواند تب را خیلی زود تشخیص دهد.

البته برای تأیید کرونا بررسی تب کافی نیست، اما هدف از این تحقیق تعیین این است که آیا محدوده بررسی این حلقه هوشمند ممکن است همراه با سیگنال‌های دیگر در نوعی تلاش برای تشخیص زودهنگام بیماری مفید باشد یا خیر. یک دلیل خوب وجود دارد که تحقیقات استارتاپ مذکور می‌تواند در تشخیص زودهنگام استفاده شود: یک کاربر Oura در فنلاند ادعا می‌کند که این حلقه به او هشدار داده است که وی قبل از نمایش هرگونه علائم آشکار ویروس کرونا بیمار شده است و او را وادار به آزمایش می‌کند و نتایج آزمایش تأیید کرد که وی در حالی که بدون علامت در نظر گرفته می‌شد، بیمار بود.
در نتیجه، محقق ارشد این پروژه، دکتر اشلی میسون فرض می‌کند که حلقه هوشمند می‌تواند شروع کرونا را تا حدود دو یا سه روز قبل از شروع علائم بارزتر، مانند سرفه پیش بینی کند. مهمتر از همه موارد این که حلقه مذکور می‌تواند برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که در خط مقدم حضور دارند بسیار مفید باشد. چرا که هرچه زودتر بیماری یک کارمند بهداشتی خط مقدم تشخیص داده شود، احتمال اینکه همکاران خود یا دیگران را که در یک مکان نزدیک به او کار می‌کنند، در معرض خطر قرار دهد، کمتر است.
در آزمایش ثانویه این حلقه‌های هوشمند قرار است بیش از ۱۵۰ هزارکاربر جهانی مشارکت کرده و به حجم کلی اطلاعات موجود اضافه کنند. بررسی علائم روزانه با کمک حلقه هوشمند یک روش نسبتاً کم خطر برای کمک به تلاش جهانی برای مقابله با بیماری عالم گیر حتی بدون ترک خانه است./ انتخاب

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.