اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

لاریجانی: جلسات مجلس بموقع و با پروتکل جدید تشکیل می‌شود

لاریجانی: جلسات مجلس بموقع و با پروتکل جدید تشکیل می‌شود

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای دومین بار به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد. اقدامی که ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و مبتلا شدن تعداد قابل توجهی از نمایندگان به آن است. در این جلسه که به گفته طیبه سیاوشی با حضور مجازی حدود ۸۰ نفر از نمایندگان برگزار شد، نمایندگان به بررسی پیشنهادات مختلف درباره نحوه برگزاری جلسات آتی با وجود شیوع بیماری کرونا پرداختند.

حضور نمایندگان در صحن علنی به صورت پراکنده و استفاده از جایگاه تماشاگران و برگزاری جلسه در سالن اجلاس از جمله پیشنهادات بود اما در نهایت براساس رأی‌گیری انجام شده قرار است فعلاً صحن مجازی ادامه یابد. گفت وگو درباره مباحث اقتصادی و شرایط اقتصادی زمان کرونا  و نیز تصمیم گیری درباره قدامات مجلس در سال جهش تولید از مباحث اصلی مطرح در این صحن مجازی بود.
 رئیس مجلس در حاشیه آزمایش سامانه فناوری دو سویه «مجلس یار» گفت: جلسات مجلس در محل پارلمان با پروتکل جدید برگزار می‌ شود و فناوری ارتباط دوسویه تنها جنبه رزرو دارد تا به احتمال بسیار اندک در صورت بروز شرایط ، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده شود.
علی لاریجانی با بیان اینکه شرایط کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه ای است که ممکن است در طول قرن یک بار رخ دهد، گفت:  اصل  بر این است که جلسه در محل پارلمان برگزار شود و در حال سامان دادن آن هستیم اما با توجه به نوع بیماری و مسری بودن آن، باید نحوه چینش افراد با پروتکل جدید باشد.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: روز گذشته در بازدید از بیمارستان امام خمینی گفتم مسأله بیماری کرونا بسیار جهنده و مسری است و ما مجبوریم در این شرایط پروتکل هایی که وزارت بهداشت می دهد را اجرا کنیم تا به سلامتی مردم و خانواده آنها و جلوگیری از فراگیری آن کمک کند.
لاریجانی در ادامه با بیان اینکه در گفت و گوهایی که با استانداران داشتم متوجه شدم سطح درگیری با ویروس کاهش یافته است، عنوان کرد: سخت گیری در راه ها نیز به خاطر حفظ جان مردم است لذا از مردم می خواهم از سفر پرهیز کنند چرا که مسافرت ها باعث حاد شدن شرایط و سطح بیشتر درگیری بیمارستان ها می شود که مشکلات بزرگ تری را به وجود آورده و اقتصاد کشور را نیز مختل می کند و به بخش های مختلف لطمه می زند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر موضوع شیوع ویروس کرونا هرچه زودتر برطرف شود اقتصاد ما نیز به روال عادی بازخواهد گشت، خاطرنشان کرد: از این رو هم اکنون از مردم می خواهم  صبر پیشه کرده و سکونت در منزل را با همه سختی ها تحمل کنند تا جان خود و خانواده شان را حفظ کنند. همچنین روز طبیعت امسال را در منزل بگذرانند چرا که رفتن به طبیعت در جمع های وسیع تر باعث سرایت ویروس می شود از این رو از مردم خواهش می کنیم  توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی بگیرند. ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.