اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

ورود روبات ضدعفونی کننده ویروس کرونا به بازار

ورود روبات ضدعفونی کننده ویروس کرونا به بازار
سوسن صادقی خبرنگار

این روزها ویروس کرونا جهان را محاصره کرده است و بیمارستان ها صدها بیمار را پذیرش می کنند. یکی از مشکلات و کارهای سخت این روزهای مراکز درمانی، ضدعفونی کردن آن از باکتری ها و ویروس های به خصوص ویروس کرونا است. همانطور که می دانید ویروس کرونا به سرعت گسترش می یابد بنابراین باید با دقت محیط بیمارستانی را ضدعفونی کرد.

در همین راستا یک شرکت دانمارکی ، روباتی را توسعه داده است که با نور UV یعنی همان  ماورای بنفش تمامی مراکز درمانی  را ضدعفونی می کند. این روبات UVDROBOT نام دارد و در عرض 10 تا 20 دقیقه چرخه تمیزکاری و ضدعفونی را در بیمارستان ها انجام می دهد و می تواند در پیشگیری و کاهش انواع بیماری های عفونی، عفونت های ویروسی، باکتریایی و انواع دیگر از میکروارگانیسم های مضر در محیط زیست مؤثر واقع شود. به عبارتی این روبات با اشعه های ماورای بنفش ساختار  دی ان ای (DNA)  باکتری ها و ویروس ها را در هم می شکند.
این روبات دارای 8 لامپ نوری است که اشعه ماورای بنفش را ساطع می کنند و قادر هستند ویروس ها و باکتری ها و به خصوص ویروس کرونا را از روی سطوح از بین ببرند و از تکثیر آنها جلوگیری کنند.
ار آنجایی که این اشعه ماورای بنفش برای انسان مضر است بنابراین انسان باید از آن دور باشد حال اگر کسی مایل است از این روبات در خانه برای ضدعفونی سطوح  از ویروس کرونا استفاده کند، باید هنگام استفاده از آن همه از خانه خارج شوند.
این روبات ایمن و قابل اطمینان بوده و عاری از هرگونه خطای انسانی است و به گونه ای این روبات طراحی شده است که کارکنان نظافتی هم می توانند با استفاده از یک برنامه به راحتی از آن برای ضدعفونی استفاده کنند. این دستگاه 99.99 درصد از باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد. لامپ ها تا 360 درجه چرخش به راحتی محیط را ضدعفونی می کند. باتری آن 3 ساعته شارژ میشود.  امکان اتصال به وای فای دارد.
گفتنی است این روبات از نظر بالینی نیز مورد تایید آزمایشگاه های میکربیولوژیکی قرار گرفته  و اکنون برای فروش آماده است. 
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.