اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا

بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا

شورای شهر تهران بسته پیشنهادی خود را برای مقابله به کرونا جهت تصویب به هیئت دولت ارائه کرد. تعطیلی مجموعه فعالیت‌های غیرضروری مدیریت شهری تا ١٦ فروردین از جمله این پیشنهادات است.


علی عطا، سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه بسته پیشنهادی دوشنبه شب (۴ فروردین) با همفکری اعضای شورا، مجموعه‌ای از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است درباره این پیشنهادات گفت:  اعمال محدودیت در سیستم حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و مینی‌بوس)، تعطیلی فضاهای فرهنگی و ورزشی شهری تا اتمام موج شیوع کرونا، تعطیلی مجموعه فعالیت‌های غیرضروری مدیریت شهری تا ١٦ فروردین و پس از آن به صورت شیفتی و دورکاری و تعطیلی مراکز فرهنگی، تجاری، ورزشی و همچنین پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر، از طریق اقدام عاجل مناطق و نواحی شهرداری تهران که با وجود مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان دایر هستند، از جمله پیشنهادات مطرح شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: مقرر شده این مجموعه پیشنهادها که از سوی شورای شهر تهران و با امضای ریاست شورا ارسال شده است، توسط شهردار تهران در جلسه آتی هیات دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، به منظور بررسی و تصویب مطرح شود.

اعطا تصریح کرد: به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اعلام می‌کنم شورا آمادگی کامل دارد تا هرگونه اقدامی را که نیاز به بررسی و تصویب از سوی پارلمان شهری داشته باشد، در اسرع وقت در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه "گزارش‌ها نشان می‌دهد یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا در کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا، تداوم فعالیت سیستم حمل و نقل شهری بوده است"، افزود: باید به این نکته توجه داشت که شورای شهر تهران به عنوان نماینده مستقیم شهروندان، طبق بندهای ٢ و ١٨ ماده ٨٠ قانون شوراها نظارت بر امور بهداشت شهر را برعهده دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: مطالبه نمایندگان مردم در شورا که بیش از هر نهاد دیگر، در متن زندگی شهروندان حضور دارند؛ حضور در فرایند تصمیم‌گیری از جایگاه نمایندگی مردم و اطلاع دقیق از مبانی تصمیمات و نیز موانع و محدودیت‌هایی است که منجر به برخی تصمیمات شده است. ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.