اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

ساوت چاینا: منشا کرونا هنوز مشخص نیست

ساوت چاینا: منشا کرونا هنوز مشخص نیست

روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» چین نوشت منشاء ویروس کرونای جدید که حالا به یک بیماری خطرناک و بعضا مهلک تبدیل شده، همچنان نامشخص است.

ساوث چاینا روز دوشنبه گزارش کرد: تا پیش از این تصور می شد که منشاء این ویروس شهر ووهان در مرکز چین است اما در ایتالیا مواردی از نوعی ذات الریه عجیب از ماه نوامبر ۲۰۲۹ (آبان/آذر ۱۳۹۸) شیوع پیدا کرده است.

روزنامه از قول «گیسپ راموزی» از مرکز تحقیقات «ماریو نگری» ایتالیا نقل می کند قبل از اینکه ما از موضوع شیوع کرونا در چین اطلاع داشته باشیم ویروس در ایتالیا سرایت کرده بود و از منشاء آن اطلاعی نداریم.

او که از کارشناسان یک تیم تحقیقاتی در اروپا است، می گوید: قبل از اینکه آگاهی از وضعیت کرونا جدید در چین داشته باشیم نوعی ذات الریه عجیب در ایتالیا شیوع پیدا کرده بود این بیماری در ماه نوامبر بتدریج شیوع پیدا کرد در ماه دسامبر شدت گرفت در برخی موارد نیز بسیار خطرناک بوده است.

در حال حاضر بیشترین تلفات کرونا جدید در جهان مربوط به ایتالیا و عمدتا در منطقه لومباردی در شمال این کشور است شمار کشته ها در این کشور از مرز ۴ هزار و ۸۰۰ نفر عبور کرده و چین را پشت سر گذاشته است.

این پزشک ایتالیایی افزود اگر این طور باشد ویروس کرونا پیش از اینکه ما از وضعیت چین اطلاعات دقیقی داشته باشیم در این کشور شیوع پیدا کرده است.

کارشناسان کماکان به دنبال اطلاع از منشاء کرونا جدید هستند جونگ نانشان پزشک کهنه کار و با سابقه چینی گفته است که اولین مورد شیوع کرونا از چین گزارش شد اما منشاء آن می تواند مکان دیگری باشد.

جایو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین هم از اینکه برخی از سیاستمداران آمریکا دایما از چین به عنوان منشاء ویروس انتقاد کرده و گفته است که شواهد زیادی در این باره وجود ندارد./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.