اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

مرز پرویز خان برای فعالیت های تجاری باز است

مرز پرویز خان برای فعالیت های تجاری باز است

مدیرکل گمرک پرویزخان گفت: مرز رسمی پروز خان باز است و فعالیت های تجاری ادامه دارد .

به گزارش گمرک ایران، مسلم احمدی نصر با اشاره به اینکه مرز رسمی پروز خان باز است و فعالیت های تجاری ادامه دارد، اظهارداشت: این مرز بین المللی به منظور صادرات و مبادلات تجاری با عراق به صورت شبانه روزی فعال و اقدام های بهداشتی برای مقابله باویروس کرونا در این مرز نیز به طور مستمر انجام می شود.

وی گفت: اقدام های بهداشتی و گندزدایی محیط مرز روزانه با همکاری پایانه پرویزخان و هنگ مرزی،شرکت تعاونی مصرف کارکنان گمرک و سایر ارگان های مستقر در مرز این مرز انجام می شود.

وی اظهار داشت: اداره کل گمرکات استان کرمانشاه وگمرک پرویزخان اقدام به تهیه مواد گندزدایی کرده و بخشی را به پایانه پرویزخان، شهرداری قصرشیرین و سایر ارگان های متقاضی برای انجام گندزدایی در مرز و شهرستان و روستاهای اطراف قرار داده است و امروز نیز همه کامیون های حامل کالا در پارکینگ ها قبل از مرز و مسیر کمربندی و جاده های منتهی به مرز، برای خروج از کشور به محوطه مرزی گمرک هدایت و پس از انجام تشریفات خارج شدند.

مدیرکل گمرک مرز رسمی پرویزخان گفت: گمرک برای کاهش مراجعه کنندگان حضوری اقدام به راه اندازی سامانه ثبت نامه و درخواست و پیگیری مکاتبات از طریق پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران کرده که علاوه بر حذف کاغذ و کاهش هزینه ها در پیشگیری از شیوع ویروس نیز موثر است.

احمدی نصر ادامه داد: علاوه بر کالاهای صادراتی، تشریفات گمرکی کالاهای ترانزیتی و فرآورده های نفتی نیز از مرز رسمی پرویزخان درحال انجام است که با احتساب آمار این کامیون ها حجم تردد کامیون ها روزانه به یک هزار دستگاه می رسد.

وی اظهار داشت: پارسال ارزش کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به کشور عراق به یک میلیارد و ۴۵۸ میلیون دلار به وزن سه هزار و ۳۸۶ میلیون تن رسید که از نظر ارزشی ۱۸ درصد و به لحاظ وزنی ۱۴ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشت./فارس

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.