اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

کره شمالی: رعایت قوانین قرنطینه، اجباری است

کره شمالی: رعایت قوانین قرنطینه، اجباری است

کره شمالی امروز دوشنبه اعلام کرد که مقررات نظام اضطراری قرنطینه در این کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجباری است و کسی حق تخطی ندارد.

روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم کره شمالی روز دوشنبه نوشت: هرگونه نقض این مقررات می تواند باعث اشاعه بیماری در کشور شود و کل ملت را تهدید کند به همین دلیل برای کسی استثنا قایل نمی شود.

نشریه می نویسد بر اساس دستورات صادر شده «مردم باید بی قید و شرط و به طور کامل» مقررات و ضوابطی که در نظام قرنطینه اضطراری ملی به آن اشاره شده است را رعایت کنند.

بر اساس این گزارش، «رعایت این تدابیر یک موضوع سیاسی نیز محسوب می شود» و کسی که مقررات را رعایت نکند می تواند باعث نشر بیماری در سراسر کشور شود و همه آحاد ملت را به خطر بیندازد.

بر این اساس، همه مردم و مسئولان بدون آنکه تبعیضی برای آنها وجود داشته باشد موظف به اجرای مقررات هستند مقام های کشور نیز باید با اجرای فرامین و ضوابط نشان دهند نمونه بارزی از پایبندی به قانون هستند.

کره شمالی این نظام قرنطینه را از ماه ژانویه ایجاد کرد و به دنبال آن مرزهایش با چین را که بیماری برای نخستین بار از آنجا گزارش شد بست و شمار زیادی در کشور از جمله اتباع کشورهای دیگر برای مدتی قرنطینه شدند.

این کشور امروز به مردم توصیه کرد که دستکم نزدیک به یک متر از افراد دیگر در زمان ارتباط فاصله داشته باشند و تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنند.

به مردم گفته شده است با یکدیگر گفت و گویی نداشته باشند از غذاخوردن در مکان های عمومی پرهیز کنند و به کودکان اجازه حضور در محل های شلوغ ندهند. 

هنوز موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کره شمالی به صسورت رسمی گزارش نشده است هرچند برخی کشورها مدعی شده اند که کرونا در کره شمالی شیوع پیدا کرده اما این کشور از ارائه آمار درباره آن خودداری می‌کند. /ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید


 

کپی