اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

سرنوشت المپیک در حال تعلیق توکیو در دستان ترامپ؟

سرنوشت المپیک در حال تعلیق توکیو در دستان ترامپ؟

بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال فراوان در تاریخ قبلی جولای برگزار نخواهد شد و یک ماه دیگر تاریخ جدید اعلام می شود.

شب گذشته اعلام شد که قرار است IOC درباره برگزاری یا انتخاب زمان جدید برای بازی‌های توکیو تصمیم بگیرد و تاریخ قبلی دیگر قطعیت ندارد. در این بین مشکل اصلی IOC این است که هر تصمیمی که اعمال شود هزینه‌های زیادی را به همراه دارد؛ اگر مسابقات در زمان مقرر برگزار شود ممکن است شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد مشکلاتی شود و اگر به تاخیر بیافتد هم هزینه‌های بسیاری برای کشور میزبان یعنی ژاپن خواهد داشت و ممکن است باعث شود آن‌ها میزبانی مسابقات را هم از دست بدهند. وضعیتی که باعث شده IOC در تصمیم‌گیری دچار مشکل جدی شود و سناریوهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهد.

از طرفی تعویق این مسابقات برای کشور ما اتفاقی بدی به حساب نمی‌آید؛ این تعویق می‌تواند به رشته‌های مدال‌آوری چون کشتی و وزنه‌برداری کمک کند و فرصت بیشتری به این رشته‌ها بدهد. حال باید دید در یک ماه آینده چه تصمیمی برای المپیک 2020 گرفته خواهد شد و سرنوشت این دوره از رقابت‌ها به چه صورت خواهد بود.

کاروان‌های بزرگ اروپایی این روزها خواهان لغو بازی ها هستند و از یاد نبرید که آمریکا در غیاب روسیه که محروم شده اگر المپیک را تحریم کند چون نخواهد چالش بیماری را بپذیرد ، عملا المپیک با شوکی بزرگ روبرو می شود پس پافشاری ترامپ بر تعویق بازی‌ها احتمالا سبب لغو و تعویق این مسابقات می شود./خبرآنلاین

کپی