اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

تلاش سینماگر هندی برای شکستن تحریم‌های ایران

تلاش سینماگر هندی برای شکستن تحریم‌های ایران

بازیگر، فیلمساز و کارگردان سرشناس هند در نامه‌ای به سوبرامانیام جایشانکار ((Subrahmanyam Jaishankar وزیر امور خارجه هند با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران، تاکید کرد که در این شرایط به‌دلیل تحریم‌های غیر عادلانه آمریکا، حتی ایران نمی‌تواند از منابع مالی خود در جهت تجارت مشروع استفاده کند و از این رو هند باید در جهت حمایت از ایران برای کاهش تحریم‌ها حرکت کند.

اکبرخان در نامه خود، ایران را  یک کشور بزرگ با سابقه تمدنی، تاریخ غنی و میراث فرهنگی از ۷۰۰۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح  معرفی می‌کند که در کنار هند به عنوان یکی از قدرت‌های معاصر و بزرگترین دموکراسی، جهان، می‌توانند از طریق همکاری‌های چند جانبه اقتصادی آینده بزرگی را رقم بزنند.

وی با ابراز تاسف از کاهش مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و هند ظرف سالهای اخیر، تصریح می‌کند که این امیدواری وجود دارد که دوکشور ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری کار با یکدیگ را به دو برابر افزایش دهند. وی معتقد است همکاری دو ملت بزرگ ایران و هند می‌تواند توازن رادر جنوب آسیا در ارتباط با شرق و غرب این قاره برقرار کند.

این کارگردان هندی با این تعبیر که تحریمهای ناعادلانه آمریکا علیه ایران، بیشترین تحریم‌های اعمال شده علیه یک کشور در جهان است، خاطرنشان کرد: «این وضعیت کار ایران برای مبارزه علیه کرونا را سخت‌تر می کند و حتی ایران نمی‌تواند ازمنابع خود برای تجارت مشروع و حتی خرید دارو و تجهیزات پزشکی استفاده کند.»

وی افزود: «حتی کشورهایی که مخالف این تحریم‌ها هستند نیز مجبور به اعمال تحریم‌های غیر انسانی آمریکا شده‌اند.»

اکبرخان در این نامه تاکید کرد: «هند براساس اصول و آموزه‌های خود باید با بی عدالتی علیه انسان‌ها مقابله کند و برای برابری انسان‌ها تلاش نماید و از این‌رو این کشور باید از ایران در این شرایط حمایت کند تا در تحریم‌های غیرعادلانه علیه ایران تجدید نظر شده و کاهش یابد.»/ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.