اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

پیش‌بینی دستیار ویژه لاریجانی از شکست ترامپ و کاخ سفید

پیش‌بینی دستیار ویژه لاریجانی از شکست ترامپ و کاخ سفید

دستیار ویژه رییس مجلس در توئیتی پیش‌بینی کرد؛ سیاست غلط ⁧تحریم⁩، کاخ سفید و ترامپ را خواهد شکست.

حسین امیرعبداللهیان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «‏⁧اعمال تحریم‌های حداکثری ⁧آمریکا⁩ علیه ⁧ایران⁩ دشواری‌هایی را ایجاد کرده اما در نهایت سیاست غلط ⁧تحریم⁩، کاخ سفید و ترامپ را خواهد شکست و نه ایران را... مدیریت افتضاح دولتمردان آمریکا در مبارزه با ⁧کروناویروس⁩ تنها بخشی از واقعیت این ببر کاغذی است.»

درخواست نماینده برای رفع تحریم

همچنین رئیس شورای اجرایی مجلس ایران در اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) در نامه‌ای به رئیس کمیته ترویج احترام به حقوق بین المللی بشردوستانه این اتحادیه، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در ایران خواستار رفع سریع تحریم‌های مستقیم و غیرمستقیم از جمله تحریم‌های پزشکی ایالات متحده علیه مردم جمهوری اسلامی ایران شد.

متن نامه سیده فاطمه حسینی به نقل از ایسنا به این شرح است:

سرکار خام اگنس وادای

رئیس محترم کمیته ترویج احترام به حقوق بین المللی بشردوستانه IPU

همان گونه که مطلع هستید جمهوری اسلامی ایران، میزبان چند میلیون مهاجر از کشورهای مختلف است و به رغم توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی و تعهد نظام سلامت ایران برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تحریم های ایالات متحده در ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای بشردوستانه و نیز اقدامات غیر انسان دوستانه اخیر ایالات متحده امریکا برای مانع تراشی در استفاده از فن‌آوری اطلاعات و سایر ملزومات پزشکی مورد نیاز برای حلوگیری از شیوع کووید- 19، تلاش ها برای مبارزه با این بیماری خطرناک همه گیر در ایران را با مانع جدی مواجه ساخته است. این اقدامات، مغایر با اصول حقوق بین‌المللی بشردوستانه و کنوانسیون‌های مرتبط با آن و در تعارض آشکار با منشور ملل متخد و اساسنامه بهداست جهانی است.

با امعان نظر به این موضوع، انتظار دارم حضرتعالی به عنوان رئیس کمیته ترویج احترام به حقوق بین‌المللی بشردوستانه، سهم خویش را در فرایند مهار بین‌المللی این بیماری مهلک برآورده ساخته و هم‌صدا با برخی سازمان‌های بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی، خواستار رفع سریع تحریم‌های مستقیم و غیرمستقیم از جمله تحریم‌های پزشکی ایالات متحده علیه مردم جمهوری اسلامی ایران و مهاجرین شوید.

اطمینان دارم تلاش‌های سرکار عالی و کمیته ترویج احترام به حقوق بین‌المللی بشردوستانه در تقویت تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با این چالش جدی موثر خواهد بود که جان بسیاری از انسان‌ها را فارغ از هر گونه نژاد، مذهب، ملیت و جنس به مخاطره افکنده است.

با احترام

فاطمه حسینی
عضو کمیته ترویج احترام به حقوق بین المللی بشردوستانه اتحادیه بین المجالس IPU و
رئیس شورای اجرایی گروه پارلمانی ایران در اتحادیه بین المجالس IPU»

/خبرآنلاین

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.