اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

شکست کرونا؛ اولین گام محکم نظام سلامت در سال جدید

شکست کرونا؛ اولین گام محکم نظام سلامت در سال جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در پیامی فرا رسیدن نوروز ۹۹ را تبریک گفت.

علی رضا زالی، در پیام نوروزی خود عنوان داشته است: الهی در واپسین روزهای زمستان ۹۸ از تو می‌خواهیم حال ما و مردمان این سرزمین پر افتخار را به بهترین احوال متحول گردانی و در آغازین روزهای بهار ۹۹، بهترین تقدیرها را برایمان مقدر فرمایی.

بار پروردگارا تو خود فرموده‌ای پس از هر سختی، آسایشی است؛ حال که با تمام دانش و توانی که تو عطا نموده‌ای، داشته‌هایمان را به میدان آورده ایم؛ دلمان را به این وعده صدق خودت محکم کرده ایم که نسیم بهاری آسایش بر دل و جان وطن بوزد.

در این لحظات که مشحون از تلاش‌های بی وقفه خادمان نظام سلامت است، فرا رسیدن عید نوروز ۱۳۹۹ را به همه شما تلاشگران و خانواده سرفراز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تبریک می گویم.

در گردش ایام، سال نو فرا خواهد رسید، تقویم شمسی ورق خواهد خورد، فروردین می‌آید؛ اما بهار واقعی، یک اتفاق است، یک تحول است؛ امسال بهار را شما آورده اید. شما یکایک کارکنان عزتمندی که جانانه پای سلامتی هموطنانمان ایستاده اید. به شکوه و عظمت لحظه‌های دشواری که این روزها بر شما و همکارانمان و خانواده‌های صبور شما گذشت و لحظه‌ای بیماران دردمند را تنها نگذاشتید، سراپا تعظیم می‌کنم.

همدلی، همگامی و تلاش ارزشمند و مداوم شما در مقابله با ویروس شوم کرونا و تبلور این روحیه اتحاد و مسئولیت پذیری حلقه نهایی زنجیره‌ای بود که اقدامات اساسی اعضای هیأت علمی، استادان گرانقدر، پژوهشگران و دانشمندان نوآور، دانشجویان با انگیزه و کارکنان خدوم دانشگاه در سال ۹۸ را تکمیل کرد.

اگرچه امروز مقابله با کرونا عرصه را تنگ کرده است، اما تلاش پژوهشگران دانشگاه در دستیابی به روش‌های نوین درمانی، تولید بیومتریال ها، دستیابی به فناوری‌های جدید آموزش پزشکی، صعود چشمگیر در نظام‌های رتبه بندی بین المللی، توسعه خدمات و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی از دورافتاده‌ترین روستاها تا نقاط مختلف شهری، بالندگی دانشجویان در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی و تعامل سازنده با پیشتازان علمی در عرصه‌های بین المللی و ایجاد تعاملات سازنده با کشورهای پیشرو در دانش پزشکی و همت عالی خانواده دانشگاه در مسیر سلامت آحاد مردم را فراموش نخواهیم کرد.

امید داریم به همت شما بهار آفرینان، شکست بیماری کرونا، اولین گام محکم نظام سلامت در سال جدید و آغاز فصل جدیدی در خدمت به هموطنان باشد.

بار دیگر از تلاش‌های مجدانه و جانانه خانواده دانشگاه در سال ۹۸ قدردانی می‌کنم و از خداوند جان آفرین طلب می‌کنم، سال ۹۹ سال سلامتی، خیر، برکت، عزت و سربلندی شما خوبان و خانواده گرانقدرتان باشد./مهر


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی