اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در سوریه و یمن

هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در سوریه و یمن

سازمان جهانی بهداشت گزارش داد که درصورت شیوع ویروس کرونا در سوریه و یمن ، با وضعیت انفجاری و بسیار سریع و حاد روبه رو خواهیم بود.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که در صورتی که ویروس کووید 19 در سوریه و یمن شیوع پیدا کند، با توجه شرایط این کشورها شیوع آن بسیار سریع و حاد خواهد بود.

"عبدالنصیر أبوبکر"رئیس گروه پیش گیری از بیماری های واگیر دار این سازمان روز پنجشنبه از شرایط حاکم در سوریه و یمن ابزار نگرانی کرد و گفت که چه بسا دلیل عدم ثبت موارد ابتلا در این کشورها به دلیل ضعف در نظام مراقبت و کنترل بخش درمان و بهداشت است.

وی مدعی شد که در آینده نزدیک چه بسا باید شاهد گسترش بسیار سریع ویروس در این کشورها باشیم.

این درحالی است که سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در روزهای گذشته گزارش داده بود که تاکنون هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در سوریه تشخیص داده نشده و اکنون با توجه به امکانات، انجام تست کرونا در همه اراضی تحت کنترل دولت سوریه و مناطق شمال غرب سوریه در اشغال تروریست ها امکان پذیر است.

"ریک برنان" مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت از نگرانی این سازمان درباره خطر شیوع ویروس کرونا در مناطق جنگ زده سوریه خبر داد و افزود که بزودی در مناطق تحت اشغال تروریست ها تست تشخیص کرونا صورت می گیرد.

سوریه و یمن و لیبی در میان کشورهای عربی هنوز موردی از ابتلا به کرونا در این کشور ها گزارش نداده اند./ایرنا


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی