اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

تعداد مبتلایان به کرونا در ترکیه ۴۷ نفر اعلام شد

تعداد مبتلایان به کرونا در ترکیه ۴۷ نفر اعلام شد

فخرالدین کوجا وزیر بهداری ترکیه تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این کشور را ۴۷ نفر اعلام کرد.

کوجا با اعلام ابتلای ۲۹ نفر به کرونا، گفت: از مبتلایان جدید ۳ نفر از زایران ترکیه هستند که از عمره مراجعه کرده اند و مابقی نیز افرادی هستند که بطور مستقیم و یا غیرمستقیم با افرادی که از آمریکا و یا اروپا و یا خاورمیانه آمده بودند تماس داشتند.

از سوی دیگر فخرالدین آلتون مسوول ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که روز پنجشنبه نشست عالی هماهنگی در زمینه کرونا به ریاست رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه برگزار خواهد شد.

وزارت کشور ترکیه دیروز ( دوشنبه) با صدور دستورالعملی سینماها، قهوه خانه ها، رستوران ها، سالن های عروسی، اماکن ورزشی، کافی شاپ، سالن های سرپوشیده بازی کودکان ، استخرها، سوناها و اماکن مشابه را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.

در دستورالعمل یاد شده برگزاری کنگره ها و یا نشست ها از سوی سازمان های غیردولتی نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.

علی ارباش رییس سازمان امور دیانت ترکیه نیز روز گذشته اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی در مساجد  این کشور نماز جمعه برگزار نخواهد شد . به گفته ارباش مساجد تعطیل نخواهد شد و ضد عفونی ها در آنها انجام شده و اشخاصی که بخواهند می توانند نمازهای خود را در مساجد به صورت فرادا برگزار کنند ولی نمازهای جمعه و جماعات برگزار نخواهد شد.

ارباش از مردم ترکیه خواست در منازل بمانند و نمازهایی خود را نیز در منازل اقامه کنند.

در چارچوب تدابیری که دولت ترکیه تاکنون برای مهار شیوع کرونا انجام داده تمام مدارس و دانشگاه ها و کتابخانه ها تعطیل و برپایی هزاران کنگره و نشست نیز به آینده موکول شده است./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی