اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

روایت یک هنرمند از زندگی در روزهای قرنطینه

همه به جامعه پزشکی مدیونیم

همه به جامعه پزشکی مدیونیم
عبدالحمید پازوکی نقاش

در موقعیت فعلی که همه مردم در خانه هستند و فرصت لازم برای فرهنگ‌سازی بهتر وجود دارد، بهتر است از رادیو و تلویزیون کمک گرفت. رسانه‌ای که نه فقط برای موقعیت اضطراری الان به درد می‌خورد بلکه می‌تواند رسانه‌ای باشد درجهت فرهنگسازی همیشگی برای اقشار مختلف جامعه.

باید به تلویزیون بگویم که لطفاً به تکرار سریال‌های در سطح متوسط رو به پایین کمتر بپردازند و بدانند که فقط یک قشر در جامعه نیستند که مخاطب اینگونه سریال‌ها هستند و افراد بیشتری با اطلاعات بیشتر و فرهنگ بالاتر و آگاهی‌های بیشتر در جامعه هستند. بنابر این سعی کنند به‌ لحاظ ذهنی آنها را هم تغذیه کنند. مهمتر از هر چیز فکر می‌کنم در این شرایط می‌بایست قدردان و سپاسگزار جامعه پزشکی ایران باشیم. چون واقعاً جانشان را گذاشته‌اند و اقشار دیگری ابزار دیگری را در این سطح ندارند تا بتوانند جانفشانی کنند و کمک بسیار مؤثری در این جریان داشته باشند.
من 50 سال است که تجربه فعالیت هنری دارم اما در چنین شرایطی دوست داشتم یک متخصص بیولوژیک بودم و در کنار یکسری افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند کمک می‌کردم. تلاش می‌کردم تا جان یک نفر را نجات دهم. برای همین قدردان این قشر هستم و از آنها تشکر فراوان می‌کنم. اکنون ما جامعه هنرمندان باید بیاییم و فکری کنیم. مثلاً در حرفه خودم نمایشگاه نقاشی یا مجسمه بگذاریم یا هر ژانر دیگر هنری هم می‌تواند در این کار سهیم باشد و آن هنر را به این قشر بسیار محترم و ارزشمند تقدیم کنیم. بی‌شک مهم‌ترین ماجرا در این برهه از زمانی که همه ما درگیر چنین وضعیتی هستیم همین است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.