اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

پیگیری تلفنی وضعیت سلامت گروه‌های پرخطر تهرانی‌

پیگیری تلفنی وضعیت سلامت گروه‌های پرخطر تهرانی‌

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برقراری 14 هزار و 714 تماس تلفنی با شهروندان در معرض خطر سلامت در سطح محلات تهران خبر داد.

 نصیری در نشست خبری مجازی امروز دوشنبه در تشریح اقدامات اداره کل سلامت شهرداری تهران در مقابله با کرونا ویروس و همچنین اقدامات ویژه ایام نوروز گفت: ضرورت مراقبت از افراد پرخطر حوزه سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار است لذا در سطح محلات افرادی که در معرض خطر بیشتر قرار دارند همانند سالمندان، افراد دیابتی و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند شناسایی شدند.

وی ادامه داد: در 352 محله با افرادی که عضو کانون‌های ما در سه حوزه سالمندان، افراد دیابتی و افراد دارای معلولیت بودند تماس‌هایی را به صورت تلفنی برقرار کردیم تا ضمن دلجویی و تاکید بر اهمیت ماندن آنها در خانه نیازهای اساسی آنها را احصا کنیم و خدمات حمایت روانی را نیز به آنها ارائه کردیم.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد: 14 هزار و 714 نفر با آنها تماس گرفته شده که از این میان 4491 نفر دیابتی، 4011 نفر افراد دارای معلولیت و 2212 نفر سالمند بودند. این تماس‌ها در سطح محلات ادامه دارد و این فرآیند برای ارائه آموزش خدمات مورد نیاز انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در ایام نوروز ترغیب افراد برای در خانه ماندن از اولویت‌های برنامه‌های نوروزی اداره کل سلامت شهرداری تهران است افزود: علاوه بر دنبال کردن برنامه ارائه خدمات به افراد در سطح محلات آموزش و ترغیب افراد برای خانه ماندن دنبال خواهد شد. در حوزه سلامت وظیفه خود می‌دانیم موضوعات مربوط به سلامت شهروندان را به دقت دنبال کنیم و آموزش‌های لازم را ارائه دهیم. همچنین در تلاش هستیم تشکیل گروه‌های داوطلبی در هر محله را پیگیری کنیم. تیم‌هایی که به صورت پنج نفره در سطح محلات تشکیل خواهند شد و اهداف آموزشی با کمک آنها دنبال خواهد شد./ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.